Bodyshape

ABD ve Avrupa’da kendini kanıtlamış ve son zamanların en çok tercih edilen zayıflama yöntemi Hydroshape, suda bisiklete binmenin ötesinde bir teknolojidir. Hydroshape, selülitlerin yok edilmesi, zayıflama, kasların güçlenmesi, incelme, vücutta bulunan fazla suyun atılması ve lenf drenaj gibi etkileri bünyesinde barından son teknolojiyle üretilmiş mucize bir cihazdır. 

Hydroshape, suyun içinde bisiklete bindiğinizde bir seans boyunca, bedeninize yoğun ve etkili masaj yapar, hem rahatlamanıza yardımcı olur hem de etkili sonuçlarla farklı bir vücuda sahip olmanızı sağlar. 

Belinize kadar suyla doluyken pedal çevirerek bisiklete biniyormuş gibi hissedeceğiniz bir tekonolojidir. Etkili olmasının sebebi ise su direnci havaya göre 12 kat fazladır, bu sebeple 30 dakika süren seansta 400-600 kalori yakılarak vücutta bulunan fazla su atılmaktadır. Bu sayede vücut incelerek form kazanmaktadır, masaj jetleri ile yapılan masajla selülitler büyük ölçüde azalarak daha sıkı görünüm kazanmaktadır. 

Uygulamadaki kromaterapi yani renk terapisi ile suya yansıyan birbirinden farklı renkler rahatlamanızı sağlamaktadır. Kişiye özel tasarlanmış 10 m2’lik kabinde ister müzik dinleyerek ister televizyon izleyerek rahatlayabilirsiniz.  

Hydroshape, konforlu ve pratik bir uygulamadır, uygulama sonrasında duş almanıza bile gerek duyulmamaktadır. Suyun içindeki ozon ve oksijen sayesinde duş almadan kısa sürede günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Bodyshape, yüksek teknoloji ile Avrupa Birliği’nde üretilmiş bir sıkılaşma ve incelme cihazıdır. Build in koşu bandı üzerinde bir yandan yürür veya koşarken, diğer yandan vakum ve kızılötesi teknolojileri ile donatılmış düşük atmosferik basınç ortamında haftada ortalama 5000 kaloriye kadar yakım sağlanabilir. Bodyshape’in içerdiği tüm teknoloji bileşenleri kasların enerji tüketimini arttırmaya yöneliktir ve bu sayede maksimum bölgesel incelme, vücuttan su atma ve kilo kaybı sağlar. Aynı zamanda lenfatik drenaj etkisi de olan cihaz kas bağ dokularını uyararak cilt dokusunun düzelmesine yardımcı olur.

VAKUM

Bodyshape’in içinde bulunan vakum teknolojisi ile cihazın içerisindeki hava tamamen çekilir ve oluşan alçak basınç ortamında  kişinin yürüyüşü zorlaşırken, kilo kaybı ve ödem atma maksimum seviyeye çıkar.

OZON

Ozon tedavisi oksijenin dokular tarafından kullanımını iyileştirerek kan dolaşımını hızlandırır ve geliştirir. Dilatasyonu canlandırır, arter duvarlarlarının ferahlamasını sağlar. Yağlar yüzünden oluşan blokajların açılmasına sebep olur.

Kolajen

Kolajen, insan vücudunda bulunan bir tür lifli proteindir. Vücutta kolajen üretimi 30 yaşından sonra azalmaya başlar. Bu, kilo kaybını etkileyen en büyük sebeplerden biridir. Kolajen; insan organizmasının en önemli dokusu olan  kas bağ dokusunun içerden beslenmesini destekler ve dokuyu yeniden canlandırarak sıkılaşmasını sağlar.

 

KIZILÖTESİ

Infrared özelliği cildin derin katmanlarında birikmiş yüksek toksinlerin atılmasını sağlar; ısıyla beraber eklem tutulmasını azaltır, kas spazmlarını rahatlatır, kan dolaşımını arttırır, ağrıları dindirir, yumuşak doku zedelenmesine iyi gelir. Ayrıca iltihaplı ödem ve ifrazatların çözümüne yardımcı olur.

 

KROMATERAPİ

Kromaterapi renklerin organizmalar üzerindeki tedavisidir. Renklerin hormonlar üzerinde olumlu etkileri vardır; cilde pozitif iyonlar yükler, vücut dengesi, direnci ve ruh sağlığı için yararlıdır ve vücut çakralarının açılmasına yardımcı olarak bölgesel kilo kaybını kolaylaştırır.

AROMATERAPİ

Aromaterapi, bitkilerin tamamen organik olan yaprağı, kökü ve çiçeğinden damıtma yani distilasyon tekniği ile çok yoğun olarak elde edilen uçucu yağ özlerini kullanarak hastalıkları önlemek veya oluşmuş hastalıklarda vücudun bağışıklığını güçlendirerek kendi savunma sistemini desteklemek için kullanılan bir tekniktir. İnsanın kendini sağlıklı ve zinde hissetmesini sağlayan ve kimyasal ilaçların yol açtığı yan etkileri bulunmayan alternatif tedavilerin günümüzdeki en popüler uygulaması haline geldi.