Bölgesel Zayıflama

Bodyshape cihazı, çok yüksek bir teknolojiye sahiptir ve bu cihazlar Avrupa Birliğinde üretilmiştir. Cihazın kullanım alanı sıkılaşma ve incelmedir. Build in koşu bandı üstünde yürürken ya da koşarken aynı anda vakum ve kızılötesi teknolojisine sahip düşük atmosferik basınç ile haftada yaklaşık 5000 kalori harcaması yapılabilmektedir. Bodyshape‘in sahip olduğu bütün teknolojik donanımlar kaslarda enerji tüketimine yönelik olduğu için bölgesel incelmede, kilo vermede ve bedenden su atmada en fazla etkiyi yaratmaktadır. Bunların yanı sıra lenfatik drenaj etkisine sahip olan bu cihaz kas bağ dokularının uyarılmasını sağlayarak cilt dokusunda düzelmelere neden olur.

Vakum

Bodyshape’in sahip olduğu vakum teknolojisi sayesinde cihaz içindeki hava komple çekilir ve alçak basınç ortamı oluşur. Böylece kişi yürüyüşü sırasında daha fazla zorlanır ve böylece kişide kilo kaybı ve ödem atma en üst seviyeye çıkartılmış olur.

Ozon

Ozon uygulamasında oksijenin dokular tarafından kullanımı artırılır böylece kan dolaşımında hızlanma meydana gelir ve kan dolaşımı geliştirilmiş olur. Ozon uygulaması, dilatasyonu canlandırır, arter duvarında ferahlama sağlar ve yağlardan dolayı meydana gelen blokajları açar.

Kolajen

Kolajen, bedenimizde var olan bir çeşit lifli proteindir. İnsanlarda 30 yaşından itibaren vücuttaki kolajen üretiminde azalma olur. Kilo kaybında en etkili olan etken de budur diyebiliriz. İnsan organizmasında en önemli doku kas bağ dokusudur. Kolajen, bu dokuyu içerden besleyerek dokunun canlanmasını sağlar böylece daha sıkı bir doku yapısı meydana gelir.

Kızılötesi

Bu uygulamanın en büyük özelliği olan infared özelliği sayesinde cildimizin derin katmanlarında biriken yüksek toksinler atılır, ısı ile birlikte eklem tutulmalarında azalma olur, kas spazmlarında iyileşme görülür, kan dolaşımı artar, ağrılarda hafifleme olur ve yumuşak doku zedelenmelerinde olumlu sonuçlar yaratır. Bunların dışında iltihaplı ödem ve ifrazatların çözülmesine neden olur.

Kromaterapi

Renklerin organizmalar üzerindeki uygulamasına kromaterapi denilmektedir. Araştırmalar sonucunda renklerin hormonlar üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu anlaşılmıştır. Kromaterapi sayesinde cilde pozitif iyonlar yüklenir, kromaterapi vücut dengesi, drenci ve ruh sağlığı için oldukça faydalıdır. Bu uygulama ile vücut çakraları açılır ve bölgesel zayıflama daha kolay hale gelir.

Aromaterapi

Aromaterapi uygulamasında, bitkilerin organik yapraklarından, kökünden ve çiçeğinden damıtma yöntemi yani distilasyon yöntemi ile çok yoğun bir şekilde elde edilen uçucu özelliğe sahip yağ özleri kullanılarak hastalıkların önlenmesine ya da var olan hastalıklarda vücuttaki bağışıklık sistemi güçlendirilerek vücudun kendi savunma sistemi desteklenmektedir. Bu uygulama ile kişi kendini daha zinde ve canlı hisseder. Bu uygulama son zamanlarda kimyasal ilaçların sebep olduğu yan etkilere sahip değildir bu yüzden de günümüzde alternatif yöntemler arasındaki en yaygın yöntem aromaterapi olmuştur.

Diğer Bakımlar