El ve Ayak Bakımı

Kalınlaşmış tırnak yeni yöntemler ve teknikler ile artık acısız ve kanamasız bir şekilde kliniklerimizde sizler için sunuluyor olacak. Tırnakların kalınlaşması demek, el ya da ayak bölgenizde ki bu kısımların aslında sinyal verdiğini ve bir hastalık seyir ettiğini gösteren en önemli etkendir. Normalde hafif pembemsi ve ince bir yapısı olan tırnaklar, kalınlaşma ile daha fazla sararma, çatallaşma ve tabanının oldukça kalın bir görüntünün ortaya çıkmasını neden olacaktır.

Tırnak Kalınlaşmasının Nedenleri

Tırnak kalınlaşmasının birçok nedeni vardır ama genel olarak en çok görülen mantar rahatsızlıklardır. Bunun yanı sıra sedef hasatlıkları ya da doğuştan gelen rahatsızlıklar tırnakların daha kalın durmasına neden olabilir.

Tırnak Kalınlaşmasının Tedavisi

Tırnak kalınlaşmasının tedavisi kliniklerimizde son teknikler ile yapılmakta ve kalınlaşan tırnak için inceltici çalışmalar yapılmaktadır. Kişinin tırnağının durumuna göre de kişiye tedavi amaçlı jel uygulamaları yapılarak, tırnağın yine normal halini alması sağlanılacaktır.

İlk olarak tırnak üzerinde yer alan bu kalın tabakalar bir cihaz ile temizlenecek ve sonrasında ise tırnaklar için uygulanacak olan özel jel ile tırnak yüzeyi kaplanarak, normal seyrine dönmesi beklenilecektir. Bu uygulama tırnağın normal halini alması sürecine kadar devam edecek ve zaman zaman gereken kontroller ile yenilenecektir.
Düzenli olarak yapılan medikal el ve ayak bakımları tırnaklarda kalınlaşmayı da engelleyecek ve sürekli olarak bakımlı güzel tırnaklara sahip olmanıza fırsat tanıyacaktır.

Diğer Bakımlar