Bölgesel Zayıflama

Basınçlı ses dalgaları ile etkisini ortaya koymayı başaran AWT Plus, temelde bir şok dalga terapisidir. Cilde temas etmesi sonucunda ses dalgalarının darbeleri ile cilt katmanlarını ve bağ dokusunu geçerek kasların üzerine etki eder, yağ hücrelerine basınç uygular, kan dolaşımını harekete geçirir. Kan dolaşımının harekete geçmesi ve kasların çalışmaya başlaması ile beraber salgılanacak olan hormonlar metabolizmayı uyararak hızlanır. Böylece lenf drenaj sistemi çok daha iyi bir şekilde çalışmaya başlar. İnsanlar AWT Plus ile yalnızca bölgesel incelmenin gerçekleşebileceğini düşünebilir. Gerçekte ise selülit tedavisi, vücut şekillendirme, bölgesel olarak kas güçlendirme, sıkılaştırma, cilt pürüzsüzleştirme ve bölgesel zayıflama konusunda da başarılı adımlar atılmaktadır.

AWT Plus Nasıl Çalışmaktadır?

Başarılı bir şekilde yapılacak olan AWT Plus terapisi ile beraber yağ hücresi yüksek oranda basınca maruz kalmaktadır. Bunun sonucunda ise yağ hücresinin zarı zayıflamakta, geçirgenlik oranı artmakta ve fazla olan yağ hücre zarından kolaylıkla tahliye olmaktadır. Vücudun atık boşaltma sistemi olan lenj drenaj da çözülmüş olan yağ fazlalığını vücuttan uzaklaştırmaktadır. Doğru şekilde yapılacak olan uygulama ile beraber vücudun kendini onarma ve iyileştirme yeteneği de en iyi şekilde aktif hale getirilmiş olacaktır. Vücudun kan dolaşımının harekete geçmesi ve kas kütlesinin büyümesi ile beraber spor yapmakta olan bir vücutta doğal bir şekilde başlayan dolaşım iyileşmesi ve zayıflamaya bağlı olarak cildin tüm katmanlarında dokusal iyileşmenin ortaya çıkması da mümkün hale gelmiş olur.

Hali hazırda aynı konular için kullanılmakta olan diğer sistemler ile AWT Plus arasındaki en büyük fark, soğuk ya da sıcak ısı enerjisi kullanılmadan yağ dokusunun kendi fizyolojik mekanizmalarının tetiklenerek yağların oldukça sağlıklı bir şekilde azaltılmasıdır.

Patentli bir uygulama olan AWT Plus, cilt dokusunda isteğe bağlı şekilde 1 cm ila 12,5 cm derinliğe kadar herhangi bir yan etki, hasar, birikim ya da renk değişikliği ortaya çıkartmayan şok dalgalar ile doku aktivasyonu sağlamaktadır. Hali hazırda şok dalgaları yaklaşık 50 yıllık süreçte böbrek taşlarının kırılması amacı ile kullanılmaya devam etmektedir.

Bu dalgaların meydana çıkarttığı enerjinin yüksek teknolojiye sahip başlıklarla selülit ve yağ dokuları için kullanılması sonucunda vücut bakım işlemleri konusunda yeni bir adım atılmıştır. Konu ile alakalı yapılmış olan klinik çalışmalar ile de görülebileceği üzere doğru şekilde AWT Plus uygulamasının yapılması ile beraber gerek yüzde gerekse vücutta cilt elastikiyeti artmakta, yağ doku kalınlığı azaltılmakta, fibröz bantlar çözülmekte ve selülitin beraberinde getirmiş olduğu ödem azalarak lenfatik dönüş hızlanmaktadır. Terapinin uygulanacağı dokularda kan dolaşımı arttırılmakta ve doku aktivitesi güçlenmektedir. Uygulama sırasında herhangi bir şekilde ısı enerjisi kullanılmadığı için yaz ya da kış fark etmeden istenildiği zaman kişiler tarafından tercih edilebilmektedir.

AWT Plus Nasıl Uygulanır?

Gelişen teknolojinin beraberinde getirmiş olduğu AWT Plus, uzman olan isimler tarafından uygulanması halinde ortaya oldukça etkili sonuçların çıkmasını sağlamaktadır. Uygulamaya başlanmadan önce tedavinin ihtiyaçlarına ve uygulama bölgesine göre özel olarak seçilecek başlıkların kullanımından önce ilgili alana soğuk jel uygulaması yapılmaktadır. Daha sonrasında bu cihaza özel olarak hazırlanmış problar ile işlem bölgesine dikkatlice masaj yapılmaktadır. İnsanların bölgesel yağlanma konusunda en fazla şikayet ettikleri kalça, karın ve bel bölgesinde incelmenin yanı sıra zayıflama ve şekillendirme işlemi de uygulama ile gerçekleştirilmektedir. Kol inceltme, kol sıkılaştırma, sıkı ve pürüzsüz bacak yapısına sahip olmak için AWT Plus en etkili uygulamalar arasında yer almaktadır.

En iyi şekilde sonuçların elde edilebilmesi adına AWT Plus uygulaması için doğru seans aralığının belirlenmesi son derece önemlidir. Net seans sayısının belirlenmesi adına kişinin şikayet ettiği bölgelerinin detaylı olarak muayene edilmesi gerekir. iki haftalık süre sonunda sonuçlar gözlemlenmeye başlanabilirken tam olarak sonuçların ortaya çıkması adına düzenli olarak seansların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tamamen acısız ve ağrısız bir uygulama olmasından dolayı kişinin günlük yaşamı herhangi bir şekilde sekteye uğramaz. Uygulamanın sonucunda ortaya çıkan yağ fazlalığı vücudun kendi yağ atım sistemi aracılığı ile atıldığı için ortaya çıkacak olan sonuçlar kalıcıdır. Ve süreç tamamen vücudun kendi doğasında gelişir. Dolayısıyla oldukça uzun süreli etkilerin görülmesi mümkün olur.