Cildinizde görüntü olarak size rahatsızlık veren lekelerden leke bakımı kürü ile günlük hayatınızda hiçbir aksama yaşamadan kurtulabilirsiniz. Kür içeriğindeki renk açıcı pepitler, aydınlatıcı bitki ekstreleri ve alpha hidroksi asitler sayesinde 6 seans süren bir bakım sonrasında ilk seanstan itibaren renk açılmalarını gözle görülür bir şekilde fark edeceksinizdir. Üstelik leke bakımı kürü uygulamasından sonra sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam da edebilirsiniz. Leke bakımı küründe yeni jenerasyon nano kapsülasyon teknolojisi içerdiğinden ciltte hiçbir kızarıklığa neden olmamaktadır. Kısacası leke bakımı sonrasında hiçbir problem yaşamadan lekelerinizden kurtulmanız oldukça basit olacaktır.

Bilhassa sivilce ve akne izlerinde hafifleme ve kanser habercisi sayılan lezyonlardan kurtulmak için kimyasal peeling ile leke bakımı günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Kimyasal peeling uygulaması tek bir çeşit değildir. Bu uygulamada kendi içinde farklılıklar göstermektedir. Aralarındaki fark uygulamanın derinliğine göre belirlenmiştir. Örneğin yüzeysel uygulama, orta derece uygulama ve derin uygulama olarak üç farklı şekilde uygulanmaktadır. Günümüzde bu 3 kimyasal peeling uygulamasından en fazla tercih edilen yüzeysel uygulama ve orta derinlikte olan uygulamadır. Derin peelin uygulaması yerine ise daha çok lazer uygulamasıyla cilt soyma yöntemi tercih edilmektedir.

Kimyasal peeling uygulamasının içeriğine değinecek olursak bunlar; meyve asitleri (alfa hidroksi asitler), salisilik asit, jessner solüsyon ile triklorasetik asitlerdir diyebiliriz. Uygulamanın içerisinde yer alan bu asit çeşitleri uygulamadan sonra ciltte soyulmanın gerçekleşmesine yardımcı olur ve bu sayede hücre yenilenmesi hızlandırılmış olur. Deriye kimyasal solüsyon dökülerek cildin üst katmanı soyulur ve bu işlem cildin düzelmesine ve iyileşmesine yardımcı olur. Bu şekilde uygulanan kimyasal peeling uygulamasına başlamayı düşünüyorsanız uygulamadan önce kesinlikle içeriğinde meyve asitleri bulunan krem ya da temizleme jelleri kullanmalısınız. Çünkü, bu işlem leke bakımının etkisini artırmada çok önemlidir. Uygulama esnasında cildinizde yanma ya da batma hissetmeniz gayet normal bir durumdur. Bu hissi azaltmak adına bir vantilatör kullanılabilir. Uygulamanın ardından cildinizde ödem ve kızarıklığın olması tedirginlik yaratacak bir durum değildir. Bu işlem sonrasında normal olarak karşılanan bir durumdur. Peeling uygulamalarının seansları arasındaki süre de oldukça önemlidir. Eğer yüzeysel peeling uygulaması yaptırıyorsanız seanslarınızın arasında 1 hafta ile 3 hafta gibi bir süre olmalıdır. Orta derinlikte bir peeling uygulaması yaptırıyorsanız seanslarınızın arasında 1 ay ile 6 ay gibi bir süre olmalıdır.

Kimyasal peeling uygulamasından bir hafta sonra cildinizde gözle görülür bir şekilde parlaklık ve tazelik hissedeceksiniz. Ama bakım sonrasında ve seanslarınızın arasında kesinlikle cildinizi güneşten korumak adına güneş kremi kullanmalısınız. Bu noktaya dikkat edilmediği takdirde ciltte lekelenme ve izler oluşabilir.