Leke Bakımı

Leke bakım kürüyle günlük hayatınıza devam ederek lekelerinizden kurtulabilirsiniz. İçermiş olduğu renk açıcı peptitler aydınlatıcı bitki ekstreleri ve alpha hidroksi asitler sayesinde 6 seanslık bir bakımla ilk seansınızda dahi renk açılmasını görebileceğiniz ve bakım sonrası işinize veya sosyal hayatınıza devam edebileceğiniz leke bakım protokolü yeni jenerasyon nano kapsülasyon teknolojisi içeren peelingler sayesinde ciltte kızarıklık dahi olmadan lekerinizden kurtulmanızı sağlayacak.

Kimyasal peeling uygulaması ile leke tedavisi oldukça tercih edilen ve özellikle de sivilce ve akne izlerinin hafiflemesi ve kanser öncüsü olan lezyonların giderilmesi amacı ile tercih edilmektedir. Kimyasal peeling uygulamasının da kendi içerisinde çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar uygulamanın derinliğine göre yüzeysel uygulama, orta ve derin uygulamalar olmak üzere 3 çeşittir. Özellikle günümüzde kimyasal peeling uygulamaları yüzeysel ve orta derinlikte olarak uygulanmakta ve tercih edilmektedir. Derin kimyasal peeling uygulaması yerine ise daha çok lazer uygulaması ile cilt soyma yöntemi daha çok tercih edilmektedir.

Kimyasal peeling uygulamasında kullanılan maddelerin içeriklerinden de kısaca bahsetmek gerekirse bunlar; meyve asitleri (alfa hidroksi asitler), salisilik asit, jessner solüsyonu ve triklorasetik asittir. Bahsettiğimiz bu maddeler uygulamada cildin soyulmasına yardımcı olmakta ve bu sayede de hücrelerin yenilenmesini de hızlandırmaya yaramaktadır.  Deriye kimyasal solüsyon dökülerek cildin üst tabakasının soyulması ve buna bağlı olarak da ciltte düzelme ve iyileşme sağlamaya yardımcı olan kimyasal peeling uygulamasına başlamadan önce mutlaka hastalar içeriğinde düşük oranda da olsa meyve asitleri bulunan kremler ve yıkama jelleri kullanmalıdır. Bunun nedeni ise leke tedavisi olacak ola kişilerin uygulamadaki etkiyi daha da arttırması içindir. Uygulama esnasında hastaların ciltlerinde yanma ve batma hissi olabilmektedir. Bu durumu hafifletmek adına vantilatör kullanılabilir. Uygulama sonrasında ise ciltte kızarıklık ve ödem meydana gelmesi olası ve normaldir. Yüzeysel peeling uygulamaları yaklaşık 1- 3 hafta arar ile yapılırken, orta derinlikteki kimyasal peeling uygulaması 1 ile 6 ay aralığı ile yapılmaktadır.

Kimyasal uygulamanın ardından 1 hafta sonra ciltte gözle görülür parlaklık ve tazelik meydana gelmektedir. Ancak mutlaka tedavi sonrasında ve seansların aralıklarında güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Aksi halde ciltte istenmeyen lekeler ve izler meydana gelebilmektedir.