Lazer epilasyon ile vücudunuzdaki ya da yüzünüzdeki uzun tüyleri kısaltmak mümkündür. Çünkü, bu teknoloji uzun dalga boyuna sahiptir ve bu sayede de lazer ışığı daha derinlemesine ulaşıp derindeki kıl köklerini tahrip eder. Üstelik, başka cihazlarla bir işlem yapılamayan ince ve koyu renkte olmayan kıllar için de bu uygulama yapılabilmektedir.

İşlem sırasında hissedilen acının minimuma inmesi yine bu teknolojinin etkin soğutma sistemi sayesinde olmaktadır. FDA tarafından onaylanmış bir yöntem olması bu teknolojinin güvenilirliğini artırmaktadır. Lazer epilasyon ile sadece istenmeyen tüylerinizden sonsuza kadar kurtulmuyorsunuz aynı zamanda bu sorununuzdan en hızlı şekilde kurtulabiliyorsuzun. Yalnızca kadınların değil erkeklerin de tercih edebileceği bir yöntem olan lazer epilasyon sayesinde şu ana kadar istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için harcadığınız paraya ve zamana dur diyebilirsiniz.

Uygulama alanı çok geniş olan bu yöntemi ister vücudunuzun herhangi bir yerine isterseniz de yüzünüzdeki istenmeyen kıllarınızdan kurtulmak için tercih edebilirsiniz. Lazer epilasyon yönteminin tercih edilmesindeki en önemli faktörlerden biri çok hızlı sonuçlar alınması ve tespit edilmiş herhangi bir yan etkisinin olmamasıdır diyebiliriz.

Lazer epilasyonda işleminde süreci etkileyen bazı faktörler vardır. Bu yüzden süreç kişiden kişiye değişmektedir diyebiliriz. Kişinin genetik yapısı, hormonal faktörleri, eğer varsa kullanmış olduğu ilaçlar ve yine kişinin metabolizma sistemi işlem süreci üzerinde etkili faktörlerdir.

Bunların dışında kişinin sahip olduğu tüy yapısı da işlem sürecini etkilemektedir. Yani tüyün rengi ve kalınlığı bu açıdan oldukça önem teşkil etmektedir. Bu faktörlere rağmen lazer epilasyona başlayan kişi daha ilk seansta bile tüylerinde incelme ve daha yavaş çıkmaya başladığını fark edebilir.

Lazer epilasyon işlemi üç aşama şeklinde olmaktadır. İlk aşamada uygulama yapılacak alan temizlenmektedir. Temizlenen bölgeye uygulamaya özel jel sürülmesinin ardında o alan lazerle taranarak kıl köklerindeki foliküller etkisiz hale getirilir.

Uygulama süresi uygulamanın yapılacağı alanın genişliğine göre değişiklik göstermektedir. Uygulama süresi 5-10 dakika ile 1-2 saat arasında değişebilir. Lazer epilasyon işlemi uygulanan kişi bir kaç gün içerisinde istenmeyen tüylerinde zayıflamayı ve kendi kendine dökülme olduğunu fark edecektir.

Epilasyon çeşitleri arasında yer alan Ütüleme Epilasyon, Buz Lazer ve İğneli Epilasyon yöntemleri ile sizler için en iyi hizmeti sunmaktayız.

Ütüleme Epilasyon: Bu yöntem bilhassa işlemi uğraş veren ince tüyler, yüz epilasyonu ve kol epilasyonu için uygulanmaktadır. Bu yöntemde kişi ortalama 4-6 seansta sonuç alabilir fakat, en hassas bölgemiz olan yüz bölgesinde yer alan tüyler için bu seans sayısı 10’u bulabilir.

Buz Lazer: Bu yöntemi diğer epilasyon yöntemlerinden ayıran en önemli faktör bütün cilt tiplerine uygulanabilir olmasıdır. Buz lazerde (-3) dereceye kadar soğutma işlemi yapılmaktadır ve ortalama 4 ya da 6 seansta kişi istenmeyen tüylerinde %90 bir azalma görebilmektedir.

İğneli Epilasyon: Epilasyon çeşitleri arasında en etkili sonucun alındığı yöntemlerden biri de iğneli epilasyondur diyebiliriz. Bu yöntem ile kişi istenmeyen tüylerinden tamamen kurtulabilmektedir. Fakat en etkili sonuca ulaşabilmek için, (anajen evresi) olmalı. Yani, kıllar cımbız ile çekilebilecek kadar uzun ve kalın olmalı.

Beautyderm Bakırköy / İstanbul‘da lazer epilasyon hizmeti vermektedir.