El ve Ayak Bakımı

Kadın erkek fark etmeden birçok kişide tırnak deformasyonu meydana gelmektedir. Tırnak deformesine neden olan en önemli etkenlerden bazıları; çok fazla yürümek zorunda kalmak yada çok fazla ayakta kalmak, ayaklar üzerine binen aşırı yük veya yaşanan aşırı stres ayaklarda deformasyon oluşmasına neden olmaktadır. Deforme tırnak bakımı ile yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı ya da farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan tırnaklardaki görüntü bozuklukları giderilerek eski haline getirilebilmektedir.

Bakıma başlamadan önce hastanın tırnak yatakları kontrol edilir ve bakım yöntemi buna göre belirlenir. Bu bakım sırasında tırnaklarda oluşan deforme düzeltilirken aynı zamanda da deformeye bağlı olarak ortaya çıkan mantar problemi de ortadan kaldırılmaktadır. Tırnak deforme bakımı sonrasında hasta tırnaklarındaki deformeden en iyi şekilde kurtarılıp daha sağlıklı bir görüntüye kavuşturulmaktadır.

Deforme sonrasında kişinin tırnaklarında kalınlaşma, yamulmalar ve tırnak yatağında bozulmalar meydana gelir. Yapılan bakım ile bu sorunların hepsi acısız bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Deforme Tırnak Bakımı sürecindeki en öncelikli hedef hastanın tırnaklarını yeniden saydam haline kavuşturmaktır. Bakım sırasında kullanılan bu işleme özel bir jel sayesinde mantar enfeksiyonu önlenirken aynı zamanda da tırnak yatağı en etkili şekilde koruma altına alınmaktadır. Bakım sırasında kullanılan bu jel ile aslında tırnağın normal bir şekilde uzaması hedeflenmektedir ve bakım süresince gerektiğinde bu jel yenilenerek tırnaklar kontrol altına alınmış olur. Bu kontrol hastanın tırnağı kökten uca kadar sağlıklı bir tırnak yapısına kavuşana kadar sürmektedir. Bakım sonrasında da hasta klinikten daha sağlıklı bir tırnak yapısına kavuşmuş bir şekilde ayrılmış olur.

Burada en fazla dikkat edilmesi gereken nokta kişide meydana gelen bu tür bir sorunun zaman zaman yenilenme gösterebilir olmasıdır. Tam da bu sebepten dolayı bakım sonrasında bile el ve tırnak bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Tırnaklarınız için gerekli bakımları düzenli olarak yaptırmalı ve deformeye neden olabilecek etkenlere karşı da elinizden geldiğince önlemler almalısınız. Deforme tırnak bakımı ile siz değerli hastalarımızı kötü görünümlü el ve ayak tırnaklarından kurtararak daha sağlıklı tırnaklara kavuşturmayı hedeflemekteyiz. Bakımdan en etkili sonuçlar alabilmeniz için en yeni teknikleri uygularken hijyen konusunda da siz değerli hastalarımızın hassasiyetini her zaman en ön planda tutmaktayız.

Diğer Bakımlar