Cilt Bakımları, Leke Bakımı, Saç Hücre Yenileme

Dermapen (Fraksiyonel Mikro İğneleme Sistemi) uygulamasında amaç ciltte mikro kanallar açmaktır. Böylece uygulama esnasında kullanılan bitkisel kök hücre ürünleri cildin alt katmanlarına kadar iletilmiş olur. Mikro iğne terapisi günümüzde çok yaygın kullanılan ve ciddi olumlu sonuçlar alınan lazer peeling, kimyasal peeling, IPL ve CO2 fraksiyonel lazer bakım uygulamaları kadar etkili bir uygulamadır. Dermapen pek çok cilt problemlerini ortadan kaldırmak için kullanıldığı gibi saç dökülmesi içinde kullanılan bir uygulamadır.

Dermapen mikro iğneleme sisteminde yukarıda da bahsettiğimiz gibi cilt üzerinde mikro kanallar açılır ve bu mikro kanallar sayesinde ciltteki yaraların iyileşme mekanizmaları uyarılarak o alandaki hasar görmüş doku yenilenir ve iyileşir. Cildimizin alt katmanında cildimizi diri, canlı ve pürüzsüz durmasına sağlayan kolajenler vardır.

Eğer bu kolajenlerde azalma olursa buna bağlı olarak ciltte sarkmalar, kırışmalar ve kurumalar meydana gelir. Bazı dış etkenler ve yaş almanın etkisiyle kolajenlerin azalması kaçınılmaz oluyor. Fakat, dermapen mikro iğneleme yöntemi ile azalan kolajen miktarı artırılarak ciltte oluşan yaşlanma kırışıklıkları, lekeler ve sarkmalar onarılmış olunur.

Şimdiye kadar dermapen işleminin uygulama alanlarından bahsettik. İsterseniz birazda bu uygulamanın içeriğinden ve uygulama sürecinde ne gibi işlemlerin yapıldığından bahsedelim. Uygulama sırasında ilk olarak kişinin cildinde herhangi bir makyaj ya da farklı kozmetik ürünler varsa cilt bunlardan tamamen arındırılır.

Temizleme işleminden sonra, işlemin uygulanacağı bölgeye gerekli bileşenler uygulanır ve dermapen cihazı cilde dik olarak girecek şekilde ultra mikro iğneler sayesinde hızlı bir şekilde girip çıkarak mikroskobik kanalların açılmasına ve böylece cildin iyileşme mekanizmasını tetiklemeye yardımcı olur. Bütün bunlardan sonra son olarak kişinin cilt tipine uygun bir yatıştırıcı maske belirlenerek cilde uygulanır ve dermapen işlemi sonlandırılmış olur.

Bütün bu işlemlerin uygulama süresi 30 ile 40 dakika kadar sürer ve kişi uygulamanın ardından günlük yaşantısına hiçbir sorun yaşamadan kaldığı yerden devam edebilmektedir. Beautyderm olarak en nezih ortamlarda sizler için dermapen hizmeti vermekten mutluluk duyarız. Bir bakım işlemi için seçtiğiniz merkez, uygulamayı yapacak kişinin donanımı ve kullanılan cihazların son teknolojiye uygun oluşu işlemin etkinliği açısından oldukça önemlidir. Tüm bu etkenlerin önemini dikkate alarak sizler için sunduğumuz bakım uygulamalarında mesleğinde tecrübeli personel ile neredeyse tüm bakım uygulamalarını hizmetinize sunmaktayız.

Diğer Bakımlar