Bölgesel Zayıflama

Vücut hatlarının daha belirgin olduğu, kaslı bir vücut yapısına sahip olmak herkesin hem hakkı hem hayalidir. Ancak bu hayali gerçekleştirmek için zaman ve çaba gerektiği de bilinmektedir. Öyle ki, kaslı bir vücut yapısına sahip olmak için aylarını hatta yıllarını spor salonlarında geçiren kişiler mevcuttur. Ancak bu durum EMSLIM ile son bulmuştur.

EMSLIM Nedir?

EMSLIM, temel itibari ile kasları yoğun bir şekilde uyaran ve bu bağlamda kas yapımını hızlandıran bir cihazdır. Bu cihaz, mevcut özelliğini elektromanyetik alanı sayesine elde etmektedir. Yani cihazın mevcut elektromanyetik alanı sayesinde, yalnızca 30 dakikalık bir işlem süresi boyunca 20.000 mekik çekmiş gibi etki yarattığını söylemek mümkündür. Temel itibari ile bir kişinin yarım saat içerisinde 20.000 civarı mekik çekmesi mümkün değildir. Oysa söz konusu cihaz, 20.000 mekiği çekmiş gibi etki oluşturarak kasların çalışmasını desteklemektedir. Bu bağlamda söz konusu cihaz için “son teknoloji ürünü vücut şekillendirme cihazı” tanımlaması yapmak mümkündür. 

Söz konusu cihazı bu denli etkili kılan temel unsur şudur; mevcut cihaz, içerisinde yüksek yoğunluklu bir elektromanyetik terapi türü olan HI – EMT teknolojisini barındırmaktadır. Söz konusu teknoloji ise diğer birçok zayıflama yönteminden bağımsız olarak, işlem uygulanan yere supramaximal adı verilen kas kasılmasını yaratmaktadır. Supramaximal kas kasılması, beyinden bağımsız olarak gerçekleştirilen bir kasılmadır. Yani HI – EMT teknolojisini farklı kılan temel unsur, söz konusu teknolojinin yarattığı kasılmanın kısa süreli olmamasıdır. Bu da mevcut teknoloji ile kasılan kasların sürekli olarak gergin kalmasına zorlanması anlamına gelmektedir. Bu bağlamda söz konusu kasların gergin kalmaya zorlanarak mevcut duruma uyum sağlamaya zorlandıklarını ve bu sayede de kasların normalden daha fazla kasıldıklarını söylemek mümkündür.

HI – EMT teknolojisinin bu denli etkili olmasının bir diğer nedeni şudur, söz konusu teknoloji, hem yağların eritilmesini hem de kasların güçlendirilmesini ve dolayısı ile belirgin hale getirilmesini mümkün kılmaktadır. Bu bağlamda söz konusu teknolojinin çok yönlü bir işlev yüklendiğini söylemek mümkündür. Hem yağ yakımı hem de kas belirginleştirmenin aynı anda mümkün olması, bunun en net göstergesidir.

EMSLIM’i diğer mevcut zayıflama yöntemlerinden farklı kılan bir unsur daha vardır. Bu unsur ise, söz konusu işlemin uygulandığı cihaz içerisinde soğutma sistemi bulunmasından kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Diğer birçok kas şekillendirici işlem içerisinde hava ya da yağ soğutma sistemleri oldukça sağlıksızdır. EMSLIM için ise bu durum oldukça farklıdır. Çünkü bu cihaz içerisinde yer alan soğutma sistemleri, kotalı aplikatörler sayesinde uzun süreli olarak dayanabilmektedir. Öyle ki, söz konusu alikatörlerin 24 saat civarı çalışabildiklerini söylemek mümkündür.

EMSLIM Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Birçok vücut şekillendirme cihazının temelinde yağ yakımı vardır. Oysa EMSLIM için sadece bu durum geçerli değildir. EMSLIM, aynı anda hem kasların şekillendirilmesini, hem yağ yakılmasını, hem bölgesel zayıflamayı hem de cilt sıkılaştırmayı mümkün hale getirmektedir. Bu, söz konusu işlemin en boyutta işe yarar olduğunun en belirgin göstergesidir. Buna ek, söz konusu işlemin ve cihazın kas kütlesini %18’e kadar arttırdığı, buna karşılık yağ yakımını %21’e kadar arttırdığını söylemek mümkündür. Yani söz konusu işlem ve cihazın ne boyutta yağ kaybettirdiğini bu açıklama üzerinden netleştirmek doğrudur.

EMSLİM Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır?

Bunu herhangi bir sınırlamaya tabi tutmak mümkün değildir. Ancak söz konusu işlemlerin genel olarak karın bölgesi, bacak ve kol bölgelerini güçlendirmek ve bu bölgelerde var olan sarkmaları gidermek amacı ile kullanıldıklarını söylemek mümkündür.