El ve Ayak Bakımı

Özellikle gebelik dönemlerinde değişen hormonlar sebebi ile vücudun kuru kalma durumu artış gösterebilir ya da fazla kilo alımı nedeni ile ayaklara baskı oluşturulabilir. Bu sebeple gebelikte birçok noktaya dikkat edilmesi gerektiği gibi ayakların bakımları da ihmal edilmeden yapılmalı ve kliniklerimizde gebeler için özel olarak uygulanan ayak bakımlarının tercih edilmesi önerilmektedir.

Gebelikte ayak bakımı hakkında dikkat edilecekler

Gebelikte ayak bakımızı kendi imkanlarınız dahilinde yapmak isteyebilirsiniz ama bu konuda oldukça duyarlı ve dikkatli olmalısınız. İçeriğinin tam olarak ne olduğu bilinmeyen ya da bilinen ilaçları alıp kullanmak yanlış olacaktır. Sizler bilmeden uyguladığınız birçok kreminin deri yolu ile emilip bebeğe ulaşmasına neden olabilirsiniz. Bu sebeple düzenli olarak kliniklerimizde uygulanan ve hiçbir zararı olmayacak şekilde tedavi süreçlerimize dahil olarak gebelikte ayak bakımlarınızı yaptırabilirsiniz.

Hamilelik sürecinde vücut fazla kilo aldığı için ya da ödemler çok fazla yaşandığı için kişi ayaklarında sorunlar yaşamaya başlayabilir. Dolayısı ile daha sonra uzun tedavi süreçleri gerektirecek rahatsızlıkların olmaması için ve daha rahat bir gebelik dönemi gerçekleştirmek için mutlaka ilk günden itibaren düzenli olarak uzman ellerde ve güvenilir ürünler ve teknoloji ile ayak bakımlarınızı yaptırmaya devam edebilirsiniz.

Gebelikte ayak bakımının yanı sıra dikkate dilmesi gerekenler

  • Sizi sıkmayacak rahat ayakkabılar tercih etmelisiniz
  • Çok fazla ayakta kalmamaya özen gösteriniz.
  • Parmaklarınızı sıkıştıracak ayakkabılardan uzak durunuz ve çok sıkan çoraplar giymeyiniz
  • Düzenli olarak ayak bakımlarınız için kliniğimizi ziyaret ediniz
  • Özellikle şişen ayaklar için hem çoraplarınızın rahat olmasına hem de ayakkabılarınızın rahat olmasına dikkat ediniz.
  • Ayak masajları ile rahatlama sağlayabilirsiniz.

Gebelikte ayak bakımının yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın kesinlikle bebeğinize zarar vermeyen yöntemler olmasına dikkat ediniz. Bu sebeple güvenilir klinikler ile tedavilerinizi sürdürebilir ve bakımlarınızı yaptırabilirsiniz. Kliniğimizde özellikle gebelik ayak ve el bakımlarımız büyük özveri ile yapılmakta ve sizler de güvenli bir şekilde kendinizi bizlere teslim edebilirsiniz.

Diğer Bakımlar