Cilt Bakımları, Leke Bakımı, Saç Hücre Yenileme

Kök hücre bakımında ciltte mikro kanallar açılır. Bu mikro kanallar mezoterapi cihazları ya da Dermapen yöntemi kullanılarak açılmaktadır. Harika bir antioksidan bileşeni olan Platinium nano-kolloid ile kök hücre solüsyonu Platinium nano-kolloid jeneratöründe meydana getirilir. Elde edilen bu içerik elektroporasyon aracılığı ile hücrelere daha kolay ulaşır ve böylece işlem sonrasında ortaya çıkan etkiler çok yüksek seviyede olur.

Burada dikkat etmemiz gereken kök hücre bakımının PRP işlemiyle karıştırılmamasıdır. Çoğunlukla birbirleri ile karıştırılan bu iki uygulama arasında aslında benzerlik görünüyor gibi olsa da birbirlerinden çok farklı işlemlerdir ve etkileri de yine birbirlerinden oldukça farklıdır.

PRP işleminde kandan alınan plazma cildimize çeşitli yöntemlerle ve farklı yollarla enjekte edilir. Kök hücre bakımında ise insan nöral hücrelerinden elde edilen kök hücreler nano-kolloidler yardımıyla hücrelere aktarılır. Kök hücreleri plazmalardan ayıran en büyük özellik kök hücrelerin iyileşme potansiyelinin olması ve “totipotent” özelliğine sahip olması yani her hücreye dönüşebilme özelliğine sahiptirler.

Kök Hücre Bakımı Hangi Durumlarda Uygulanır?

  • Kırışıklıkları ve ince çizgileri yok etmek için,
  • Saç dökülmesini durdurmada ve saç diplerinin yeniden canlanmasını sağlamak için,
  • Cilt lekelerini yok etmek için,
  • Sivilce ve akne izlerini yok etmek için,
  • Cilt çatlaklarının yok edilmesinde,
  • Göz altında oluşan mor halka ve renklerin giderilmesi için uygulanmaktadır.

Yukarıda anlatılanlardan da anlaşılacağı gibi kök hücre bakımı cilt problemlerinden ve saç problemlerinden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden bir tanesidir. Beautyderm olarak verdiğimiz kök hücre bakım hizmeti ile sizde cildinizde ve saçınızda farklı nedenlerden dolayı oluşan problemlerden kurtulabilir daha sağlıklı bir cilt tipine ve saçlara sahip olabilirsiniz.

Uygulamanın tamamen steril ortamlarda yapıldığından ve mesleğinde kendini kanıtlamış kişiler tarafından yapıldığından emin olmanız yapılan bakımın sonucunda oldukça etkilidir. Bu bahsedilen koşullar bütün bakım uygulamaları için geçerlidir diyebiliriz. Tam da bu yüzden farklı yerlerde farklı kişilerin yaptırdığı aynı bakım uygulaması birinde oldukça olumlu sonuçlar verirken diğerinde hedefe ulaşamamanın yanı sıra bazı olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.