Cilt Bakımları, El ve Ayak Bakımı, Leke Bakımı

En fazla işlev gören ve en ön planda olan uzvumuzdan bir tanesi ellerimizdir. Tam da bu nedenle ellerimizin bakımlı ve düzgün bir yapıya sahip olması çok önemlidir. Günlük yaşantımızda bütün işlerimizi ellerimizle yaptığımızı söyleyebiliriz. Bu da ellerimizin diğer bölgelerimize göre daha çabuk yıpranmasına neden olur. Eğer ellerimizin ihtiyacı olan bakımı ve özeni ellerimize göstermesek zamanla çok farklı deformasyonlar meydana gelecektir. Örneğin lekelenmeler, kırışıklıklar, tırnaklarda ve tırnak etrafında ortaya çıkan kaba görünümler. Bu noktada medikal el bakımı ellerinizin ihtiyacı olan bakımı yaparak ellerinizin devamlı yumuşak, bakımlı ve sağlıklı bir görünümde olmasını sağlayacaktır.

Düzenli Bakım

Ellerimiz devamlı iş yapar halde olduğundan ve dış etkenlere karşı her zaman açık olduğundan ellerimiz için gereken özenin düzenliliği ve sık aralıklar ile bakım yapmak oldukça önemlidir. Yaşın ilerlemesi ile ellerimizde de bazı değişiklikler meydana gelecektir. Eğer gerekli özeni göstermemişsek yüzümüz ne kadar genç görünse de ellerimiz yaşımızı ortaya çıkaracaktır. Erken dönemde alınmış önlemler sayesinde sizde ellerinizin yaşınızı ortaya çıkarmasına engel olabilirsiniz. Öncelikle elleriniz analiz edilerek nasıl bir bakıma ihtiyacı olduğu tespit edilecek ve bu güne kadar maruz kaldığı dış etkenlerden dolayı meydana gelen yıpranmalar giderilerek daha estetik bir görünüme kavuşturulacaktır.

Nasırlaşma ve Keratinleşme

Medikal el bakımına en çok ihtiyaç duyulan problemlerden biri nasırlaşma ve keratinleşmedir diyebiliriz. Zaman içerisinde ellerinizde pul pul bir görüntü veya nasırlaşmalar meydana gelmiş olabilir. Bu tür bir problem için medikal el bakımı ile yapılan özel bakımlar sayesinde siz de istediğiniz gibi sağlıklı ve genç görünen bir el yapısına kavuşabilirsiniz.

Ölü Derileri Yok Etme

Bilhassa kimyasal peelingler sayesinde elleriniz ölü hücrelerden arındırılarak daha genç bir görünüme kavuşturulacaktır. Bu sayede ellerinizin üzerindeki güneş veya yaşlılık lekelerinde de temizlenme olacaktır. Bu işlemden sonra ciltte kendini yenileme olacağından elleriniz daha yumuşak, daha berrak ve daha sağlıklı görünecektir.

Tırnak Bakımınız İhmale Gelmesin

Ellerimizin görünümünde en etkili bölge olan tırnaklar ellerin sağlıklı bir görünümde olması açısından çok fazla önemlidir. Bu sebeple gerekli olan medikal bakımı asla ihmal etmeyin. Aynı ellerde meydana geldiği gibi bu tür problemler tırnaklarımızda da meydana gelebilir. Örneğin gereken bakım ihmal edilirse zaman içerisinde tırnaklarda kalınlaşma, deforme, mantar çıkabileceği gibi batık tırnak gibi bir problemle de karşılaşabilirsiniz. Beautyderm çalışanları olarak siz değerli misafirlerimize kişiye özel medikal el bakımı yapılmaktadır. Burada yapılan bakımın yöntemi kadar yapılan bakımın düzenliliği de oldukça önemlidir. Düzenli ve kişiye özel medikal el bakımı sayesinde sizde istediğiniz sağlıklı ve genç görünen bir el yapısına kavuşabilirsiniz.

Diğer Bakımlar