Medikal El Bakımı

Özellikle elleriniz her an görünürde olan ve en çok kullandığınız uzuvlarınızdan biridir. Dolayısı ile her zaman bakımlı ve güzel görünmesi kaçınılmaz olacaktır. Günlük hayatta yaptığınız birçok aktivite, yoğun iş hayatınız ellerinizin yıpranmasına ve deforme olmasına neden olacaktır. Dolayısı ile de medikal el bakım yöntemleri ile yumuşacık, bakımlı ve güzel ve en önemlisi sağlıklı ellere artık sürekli olarak sahip olabilirsiniz.


Düzenli bakım
Elleriniz sürekli kullanım halinde olduğu için dış etkenler ile çok sık karşılaşacak ve çok daha sık bakım istiyor olacak. Özellikle ilerleyen yaşlarda ellerinizin yaşınızı ortaya koymaması için, erken zamanlarda alınan önlemler ve bakımlar sizleri koruyacak ve her zaman sağlıklı bir ele kavuşmanızı sağlıyor olacak. Elleriniz için gerekli olan bakımların ön görülmesi için uzmanlarımız tarafından ellerinizin analizi yapılacak ve ne gibi şikayetlerin olduğu ortaya çıkarılacaktır.


Nasırlaşmalar ve keratinleşmeler
Özellikle medikal el bakımını en çok gerektiren rahatsızlıklardan biri nasırlaşmalar ve keratinleşmeler olacaktır. Elleriniz pul pul bir görüntüye ya da yer yer nasır görüntülerine ulaşmış olabilir. Bunun için özel bakımlar ile yapılacak olan medikal el bakımı sonrası istediğiniz görüntüyü yakalamayı başarıyor olacaksınız.


Ölü derileri yok etme
Özellikle kimyasal peelingler ile ellerinizin üzerinde ki ölü deriler yok edilecek ve daha canlı, daha pembe ve özellikle lekelerden de arınmış bir el yapısı ile karşılaşmış olacaksınız. Güneş lekeleri için en ideal tedavilerden biri olan peelingler ile bu ölü deriler yok edilir ve cilt yenilenerek kendini yeniden eskisi gibi göstermeye başlar.


Tırnak bakımlarınızı da unutmayın
Özellikle ellerin yine ilk göze çarpan kısımlarından biri olan tırnaklarınız için de medikal bakımlarınızı yaptırmayı unutmayınız. Ellerde ortaya çıkabilecek problemler tırnaklarınız içinde geçerli olabilir. Tırnakların kalınlaşması deforme olması ya da batık tırnak ve mantarlı tırnak bunlara örnek olabilir.
Kliniğimizde her hasta için özel olarak medikal el bakımı yapmakta ve kişiye uygun teknikler ile tedavi süreci uygulayarak istenilen başarıyı yakalıyoruz. Elbette düzenli olarak yaptıracağınız medikal el bakımlarınızı süreklilik kazandıracak ve gelecek için de güzel temellerin atılmasını sağlıyor olacaktır.