Cilt Bakımları, El ve Ayak Bakımı

Özellikle ayaklarda en sık ön plana çıkan rahatsızlıkların başında nasırlar gelmektedir. Nasır hem kadın hem de erkeklerde çok sık görülen ve düzenli el ayak bakımları ile atlatılan ve oluşması engellenen sorunlardan biri olacaktır. Estetik görüntüyü bozan ve kişiye rahatsızlık veren nasırlar için artık kliniklerimizde size en uygun bakımları olacak ve nasır sorunlarınızdan kurtuluyor olacaksınız.

Nasır başlangıç aşamalarında ağrı yaratmıyor olsa da, zaman içinde nasırın büyümesi ve baskının artması ile ağrılarda baş göstermeye başlayabilir.

Nasırlar en çok nerelerde görünür?

Nasırlar el ve ayak parmaklarında görülebilmektedir. Daha çok ayak parmakta ortaya çıkan bu rahatsızlık parmakların üstlerinde, parmakların aralarında, ayakların tabanında ve topuk arkasında ya da topuk altında görülebilmektedir.

Nasır neden olur?

Özellikle ayak tabanı yüksek olan kişilerde nasır problemleri çok daha sık görünür. Bunun yanı sıra çok uzun süre ayakta kalanlar için de yine nasır problemleri önlem alınmayıp bakımları yapılmadıkça kendini hemen göstermeye başlayan ayak problemlerinden biri olacaktır. Yine bunun yanı sıra çok sıkan ayakkabılar ve çok dar çorap gibi ürünler nasır oluşmasını arttırabilir. Ayakların terlemesi ve uzun süre nemli kalması da nasırlaşmayı yine ortaya oyan nedenlerden biridir.

Nasır bakımı nasıl olur?

Nasır bakımı için hemen bir günde sonuç almak imkansız olur nasırlı bölgenin alınması yerine burada daha kalıcı sonuçlar elde edebilmek için adım adım bakım uygulanmalı ve nasırlı bölge uzmanlarımız tarafından sizlere ön görülen süreler içinde bakım altına alınmalıdır. Kliniklerimizde nasırlı bölgeler için sizlere bir analiz yapılır ve doğru zamanlarda yavaş yavaş olacak şekilde nasırlarınızdan kurtulma bakımları yapılmaya başlanır. Nasırları kendiniz yok etmeye, kesmeye ya da soyarak yok etmeye çalışmayınız. Uzmanların eşliğinde doğru bakımlar ile artık nasırlara son verebilirsiniz. Ayrıca sonrasında yapacağınız sürekli bakımlar ile de el ayak sağlığınızı koruyacak ve nasırların oluşmasını engellemiş olacaksınız.

Diğer Bakımlar