Bölgesel Zayıflama, Selülit Masajı

Lenf Drenaj bir başka değişle Pressoterapi vücutta zamanla bazı nedenlerden dolayı oluşan ödemlerin atılmasına yardımcı olan, hücrelerimize ve dokularımıza besin taşıyan, bir başka değişle vücudu yenileyen kan dolaşımıdır diyebiliriz. Bu işlem, pressoterapi adındaki bir cihaz ile uygulanmaktadır. Pressoterapi cihazı işlem sırasında vücudumuza basınçlı bir masaj uygular ve oldukça etkili bir zayıflama yöntemidir diyebiliriz. Cihaz vücudumuzdaki bütün lenf noktalarına, tabanımızdan göğsümüzün alt kısmına dek basınçlı uyarılarda bulunur. Böylece kan dolaşımında hızlanma olur ve damar aralarında birikmiş toksin ve sıvıları drene eder.

Lenf drenaj özellikle bölgesel incelme amacıyla ve vücutta birikmiş toksinlerin atılması amacıyla tercih edilen bir uygulamadır diyebiliriz. Çünkü birikmiş toksinlerin vücuttan atılması zayıflama süresinde kişinin daha hızlı ve kolay zayıflamasını sağlar. Bütün bunların dışında ayriyeten lenf drenaj uygulaması kişide bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasını ve böylece enfeksiyonlara karşı daha dirençli olmasını da sağlamaktadır.

Lenf Drenaj ( Pressoterapi) Uygulaması

Uygulama yapılacak kişiye öncelikle ayak tabanından karın bölgesine kadar olan özel bir kıyafet giydirilir. Sonrasında ise o kişiye uygun olan program seçilerek ortalama yarım saat seçilen uygun program uygulanır. İşlem esnasında kişinin herhangi bir rahatsız edici hisle karşılaşmamasının yanı sıra uygulamanın masaj veren hissi ve sakinleştirici bir etkisi olduğundan seans süresince oldukça rahat bir süreç geçirir. Seans sonrasında kişinin günlük yaşamında herhangi bir aksama olmaz, yani kişi normal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Bu uygulamadaki seans sayısı tamamen kişiye bağlı bir durumdur. Fakat eğer lenf drenaj uygulaması yaptırıyorsanız kesinlikle gün içerisinde 2 litre su tüketmelisiniz.

Lenf Drenaj (pressoterapi) Ne Gibi Durumlarda Uygulanır?

  • Bazı hastalıklardan sonra vücudumuzda oluşan ödemlerden kurtulmak için,
  • Özellikle bacaklarda oluşan selülitlerden kurtulmak için,
  • Zayıflama amacıyla,
  • Gebelikten sonra ortaya çıkan varislerden kurtulmak amacıyla,
  • Farklı sebeplerden dolayı vücudumuzda biriken toksinlerin atılması amacıyla.

Yukarda da görüldüğü gibi lenf drenaj uygulaması sonrasında bedenimizde rahatsız olduğumuz ve sağlığımızı olumsuz yönde etkileyen pek çok problemden kurtulabiliriz. Beautyderm olarak nezih ve steril bir ortamda sizler için lenf drenaj hizmeti vermekten mutluluk duyarız.

Diğer Bakımlar