Pressoterapi (Lenf Drenaj)

Lenf Drenaj yani bir diğer adı ile Pressoterapi, vücudumuzda birken ödemlerin atılmasını sağlayan hücre ve dokulara besin taşıyan, kısacası vücudumuzu yenileyen kan dolaşımına verilen isimdir. Vücudumuza basınçlı bir şekilde masaj gerçekleştiren Pressoterapi ismindeki cihaz ile uygulanan ve son derece etkili bir zayıflama yöntemi olan bu uygulama, vücudumuzda yer alan tüm lenf noktalarını, ayak tabanından göğüs altına kadar basınçlı uyarılar vererek kan dolaşımının hızlanmasını ve aynı zamanda da damarların arasında yer alan ve burada biriken toksinler ile sıvıların drene edilmesini sağlamaktadır.

Lenf drenaj (Pressoterapi), bölgesel zayıflama tedavisinde sıklıkla tercih edilen ve hastaların vücutlarında yer edinmiş olan ödemlerin atılmasını ve bu sayede de zayıflama süresinde kişilerin çok daha hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermelerini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra lenf drenaj uygulamasının bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve enfeksiyonlara karşı da direnci arttırdığı da bilinmektedir.

Lenf drenaj (Pressoterapi) Uygulaması

Uygulamaya başlamadan önce hastalara ayak tabanı itibari ile tüm bacak ve karın bölgesini saracak şekilde özel bir giysi giydirilir. Daha sonrasında kişiye özel olarak belirlenmiş olan program seçeneği tercih edilir ve yaklaşık yarım saat süre ile işlem yapılır. Uygulama sırasında hastalar herhangi bir ağrı ya da acı hissi duymazlar. Aksine uygulamanın masaj niteliğinde ve sakinleştirici bir etkisi olduğu bile söylenebilmektedir. Seans süresi bittikten sonra hasta günlük yaşamına geri dönebilir. Uygulamalardaki seans sayısı ise tamamen hastalara bağlı olup, herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Ancak lenf drenaj uygulaması yaptıran hastaların gün içersinde mutlaka 2 litre su içmesi gerekmektedir.

Lenf drenaj (Pressoterapi) Hangi Tedavilerde Kullanılır?

  • Hastalık sonrası vücutta meydana gelen ödemlerde,
  • Selülitlerin giderilmesinde,
  • Zayıflama tedavilerine,
  • Hamilelik sonrasın da meydana gelen varislerin tedavisinde,
  • Vücutta biriken toksinlerin atılmasında,