Özellikle kadınların kabusu haline gelen selülit, cildimizin alt katmanlarında yer alan aşırı yağ hücrelerinin düzensiz bir şekilde birikmesi sonucu ortaya çıkan bir tür cilt problemidir. Selülitin ortaya çıkmasına neden olan farklı etkenler vardır. Bu etkenlerden en önemlileri ise ya genetik durumdur ya da hormonal bir durumdur. Selülitin görüntüsünü tabir ederken genellikle portakal kabuğuna benzetilerek tabir edilir. Vücudumuzda en fazla diz ve bileklerin iç kısmında, kalçada, baldırlarımızın arka kısmında, üst bacaklarda ve karın bölgemizde selülit görünümüne rastlarız.

Selülitten kurtulma yöntemlerinden en fazla rağbet göreni masaj uygulamasıdır diyebiliriz. Bilhassa selülitlerden kurtulmak için kullanılan özel yağlarla birlikte yapılan masaj, oldukça olumlu etkilerle sonuçlanmaktadır. Bu kadar olumlu sonuçlar elde edilen selülit masajı sırasında kişide kan dolaşımı hızı artar ve lenf dolaşımında hareketlenme başlar. Üstelik masaj sırasında kullanılan özel hazırlanmış yağlar eşliğinde yapılan selülit masajı, vücudumuz açısından zararlı olan toksin maddelerin de ciltten atılmasını sağlamış olur. Selülit masajı çoğunlukla iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Bu iki özel masaj uygulamalarından bahsedecek olursak bir tanesi dolaşım masajıdır bir diğeri ise lenfatik drenaj masaj uygulamasıdır. Sizlere öncelikle dolaşım masajından bahsedelim. Dolaşım masajı ile selülit bakımında hedeflenen asıl şey kan dolaşımını hızlandırmaktır. Çünkü, kan dolaşımının hızlanması zaman içerisinde selülit oluşumunda azalma sağlar. Dolaşım masajı ile kan dolaşımı bacaklardan başlayıp göğüs bölgesine doğru ilerler. İkinci selülit masajı olan lenfatik drenaj masajı ile yapılan selülit bakımı ise, bilhassa lenf bezlerine uygulanır. Bu sayede zamanla vücudumuzda meydana gelen ve sağlık açısından oldukça rahatsız edici bir durum olan ödem ve toksinler dışarı atılmış olur.

Yukarıda bahsettiğimiz selülit masajı esnasında yapılan bu iki farklı masaj yöntemi Beautyderm olarak sizlerin hizmetine sunulmaktadır. Yaptıracağınız selülit masajı sonrasında siz de gözle görülür derecede bir iyileşme fark edeceksiniz ve özellikle yaz aylarında denize veya havuza girerken daha cesur olacaksınız. Her ne kadar kendimizle ve vücudumuzla barışık olursak olalım vücudumuzda rahatsız edici durumlar bizi biraz daha çekingen yapmaktadır. Sizde günümüzde hızla ilerleyen ve yenilenen teknoloji ve bakım yöntemleri sayesinde istediğiniz gibi bir vücuda kavuşabilir ya da vücudunuzda sizi rahatsız eden etkenlerden kurtulabilirsiniz.