El ve Ayak Bakımı

Güzelliğin tamamlayıcılarından biri de el ve ayak bakımdır. Özellikle bayanlarda el çok önemlidir. Narin kibar eller ve bakımlı ayaklar birçok erkeğin ilgisini çekebilir. Aynı şekilde bakımsız kurumuş, çatlak el ve ayaklar hem kişinin kendi görüntüsünü bozar hem de karşıdaki insanda olumsuz bir etki eder. Beautyderm olarak bu sorunla ilgilenip bu sorunu ortadan kaldırmak için size çeşitli hizmetler sunma imkanı edindik bu sorunları çözmenin en etkili yöntemlerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz.

– Medikal El Bakımı : Medikal el bakımı sağlık ve estetik alanında uygulanan özel bir bakımdır.Tıbbi cihazlar olan freze uçlarıyla uygulanan yöntemdir. Uygulama başlamadan önce ilk olarak eller steril edilir. Daha sonra ışıklı looplar ile kontrol edilir ve eğer bir probleme rastlanmamışsa uygulamaya başlanır.

– Medikal Ayak Bakımı : Bu uygulamanın da başlama aşaması aynı medikal el bakımında olduğu gibidir. Ayrıca Ayaklar için geçerli olan topuk çatlamaları için özel temizleme yöntemleri uygulanır. Bu yöntemle sertleşmiş deriler ve nasırlar giderilerek kişiye uygun nemlendiricilerle ayaklar nemlendirilir.

– Batık Tırnak : Tırnak batması genelde yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklanmaktadır ve gerçekten çok rahatsız edici bir durumdur. Genelde ayak baş parmakta görülen bu rahatsızlığı tedavi ederken öncelikle hijyenik bir ortam sağlamaktayız. Gerekli hijyen sağlandıktan sonra lokal anestezi uygulanarak batık tırnak tedavisi acısız bir şekilde uygulanır. Ayrıca batığın kök kısmı özel bir aletle törpülenerek  batığın tekrarlanması da önlenmiş olunur.

– Diyabetik Ayak Bakımı : Diyabetik ayak tedavisinde ayaklarınızda oluşan rahatsız edici ve acı verici problemler uygun yöntemlerle giderilerek ayaklarınızın eski sağlığına kavuşması hedeflenmektedir.

– Çatlak Topuk Bakımı : Ayaklarınızın çatlamış topuklarını yumuşatarak çatlağın etrafındaki kalın keratin tabakayı temizlenerek özel nemlendiricilerle ayak topuğunun yumuşaması sağlanır.

– Nasır Bakımı : Nasırlı bölgeyi tamamen temizledikten sonra üre içeren özel merhemlerle nasırlı bölgeye masaj yapılarak yumuşatılır bu üre içeren özel merhemler sayesinde nasır oluşumunun tekrarlanmasının da önüne geçilmiş olunur.

– Deforme Tırnak : Tırnakların deforme olmasında yapılan tedavi tırnağın inceltilmesiyle başlar ve tırnak yatağı kontrol edilerek bu kontrol sonrasında kişiye uygun tedavi yöntemi uygulanır.

– Mantarlı Tırnak : Tırnaktaki mantar ortadan kalkana kadar tedavi süresi devam ettirilerek tırnak mantardan kurtarılır. Özel törpülerle tırnak üzerindeki mantar oluşumu tamamen temizlenerek tırnak tedaviye hazır hale getirilir.

– Ortez Uygulamaları : Parmakların düzgün durmayışı yada düzgün basmamasından kaynaklanan bozulmalar kişiye özel hazırlanan destek malzemeleriyle soruna çözüm bulunur.

– Kalınlaşmış Tırnak : Genelde futbolcularda görülen bu sorun çarpma sonucu tırnak kökünde ya da tırnak yatağında oluşan yaralanmalardır. Siteril ortamlarda uygun yöntemlerle bu tür sorunları ortadan kaldırmaktayız.

– Deri Sertleşmesi : İlk önce sert tabaka acısız yöntemlerle uygun cihazlarla temizlenir daha sonra sertleşmenin tekrar oluşmaması için baskı giderici destek materyalleri kullanılır.