Cilt Bakımları

Her yaz mevsimi sonrasında cildimizde yoğun güneşten, denizin tuzlu suyundan dolayı bazı deformeler ya da çeşitli problemler meydana gelir. Yaz süresince yıpranmış olan cildinize bir iyilik yapmak isterseniz detox bakımı gayet mantıklı bir tercih olacaktır. Bazı dış etkenlerden dolayı  zaman içerisinde cildimizde yenilenme olayı durur ve matlaşmaya başlar. Vücudumuzun ne kadar ihtiyacı varsa cildimizin de detox bakımına ihtiyaç duyduğunu unutmamalıyız. Toplamda 6 seanslık bir detox bakımı sayesinde günlük yaşantınızı sekteye uğratmadan cildinize daha aydınlık ve yenilenmiş bir görünüm verebilirsiniz. Detox bakımı sırasında cildinizin ihtiyacı olan amino asit, C vitaminleri, multi fruit koplexler ve oxygeskinler bir yandan cildinizin nefes almasını sağlarken bir yandan da yüzünüzdeki ince çizgilerde iyileşme görüp daha taze bir cilde kavuşabilirsiniz.

Detox bakımı  ile içsel ve dışsal strese maruz kalmış cildiniz onarılarak bağışıklık sistemi güçlendirilmektedir. Bakımın probiyotik etkisi sayesinde de bakteri dengesi sağlanmış olur. Aslına bakarsanız detox bakımı sadece var olan hasarları gidermenin yanı sıra cilt için bir tehdit sayılan UV ışınlarının yaratacağı hasarlara karşı da cilt kendini savunmaya almış oluyor. Cildimizin sağlıklı görünmesi açısından oldukça önemli olan oksijenin artmasına ve böylece hücre fonksiyonlarının dengelenmesine olanak sağlarken epidermal jenerasyonun ve kolojenin de artmasını sağlamaktadır.

Yukarıdaki bilgiler ışığında bir sonuca varmak istersek, detox bakımı kadın erkek fark etmeden herkesin tercih etmesi gereken bir yöntemdir diyebiliriz. Özellikle kolajen sayısında bir artma sağladığı için bu yöntemin cilt bakımı açısından çok önemli, olduğunu söyleyebiliriz. Bir binanın kolonları ne ise ciltteki kolajen de odur. binanın kolonları ne kadar çok olursa bina o kadar sağlam  ve düzgün ayakta kalır. Bu bilgiden yola çıkarak her artan kolajen cildi biraz daha diri ve canlı tutacaktır. Her azalan kolajen cildimizde biraz daha çökme ve sarkma olacaktır. Uzmanların da dediği gibi en değerli giysimiz cildimizdir ve cildimize ne kadar iyi davranırsak, onu ne kadar dış ve iç etkenlerden korursak, uğradığı deformelerden ne kadar çabuk kurtarırsak o kadar uzun süre genç görünümlü ve sağlıklı bir cildimiz olur.

Diğer Bakımlar