Cilt Bakımları

Cilt tipiniz ne olursa olsun bazı iç ve dış faktörlerden dolayı zamanla cildinizde bazı olumsuz değişiklikler görülmektedir. Bu yüzden hepimizin cildi düzenli bir şekilde bakıma ve itinaya ihtiyaç duymaktadır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken şey bir cilt tipine uygun olan bir bakımın her cilt tipine uygun gelmeyeceğini bilmemizdir.

Her cildin kendi özelliklerine ait bir bakım çeşidi vardır. Kişinin cilt tipine uygun ürünlerin kullanılıyor olması cildin sağlığı ve pürüzsüzlüğü açısından oldukça önemlidir. Çeşitli cilt bakım yöntemleri vardır bunların arasında oksijenli cilt bakımı bilhassa yurt dışında yıllardan beri kullanılan ve çok sık tercih edilen bir cilt bakımıdır.

Vücudumuzdaki oksijen oranı zamanla azalmaktadır. Vücudumuzdaki oksijen oranının azalmasına neden olan en önemli faktörler de sigara kullanımı, yoğun stresli bir yaşam tarzı ve yaşın ilerlemesidir. Bahsettiğimiz oksijenli cilt bakımı uygulaması ile kişinin cildinin en alttaki katmanına 1 barlık basınç kullanılarak oksijen enjekte edilir.

Cildin kendini yenilemesi ve daha taze bir görünüme kavuşması açısından oldukça önemli olan oksijenli cilt bakımı atmosferdeki havadan elde edilen doğal oksijen ile cilde uygulanır. Bu bakım aslında sadece cildi daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için değil aynı zamanda sivilce ve akne sorunlarından, varis ve kılcal damar sorunlarından, terleme ve yaşlılık lekeleri ile ilgili sorunlardan kurtulmak içinde yine tercih edilebilecek bir cilt bakım yöntemidir.

Oksijenli cilt bakımı kürler şeklinde uygulanmaktadır ve bu bakımın nasıl uygulandığı ve uygulama sonrası nasıl sonuçlar elde edileceğinden kısaca bahsetmek gerekirse şöyle bir bilgi ortaya çıkacaktır; Uygulamada ilk önce kişinin cildi derinlemesine temizlenerek bakıma alınır cildin en alt katmanına atmosferdeki doğal oksijen regülatör yardımı ile enjekte edilir.

Cilde verilen oksijen ciltteki kan dolaşımının hızlanmasına ve cildin yenilenmesine yardımcı olacaktır. Bütün bu aşamaların ardından kişinin cilt tipine hangi tür bir nemlendirici uygun ise belirlenen nemlendirici ile kişinin cildi yoğun bir şekilde nemlendirilir. Böylece oksijenli cilt bakımının ilk kürü tamamlanmış olur. Bu bakımı yaptıran kişinin cildinde ne gibi değişiklikler ortaya çıkacağına değinecek olursak aşağıdaki gibi bir liste oluşacaktır;

  • Cilt hücrelerinde yenilenme meydana gelir,
  • Cilt lekelerinde azalmalar olur,
  • Cildin nem oranı dengelenmiş olur,
  • Ciltteki sarkmalar ve gevşemelerde sıkılaşma görülür,
  • Kişinin vücudu istenmeyen toksinlerden arındırılmış olur.

Diğer Bakımlar