Oksijenli Cilt Bakımı

Cilt zaman içerisinde iç ve dış etkenlere bağlı olarak yıpranıp, hasar görebilmektedir. Bu nedenle de düzenli bakıma ve özene ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada da cilt bakımı kişilere uygun ürünler ile olmak kaydı ile yapılarak cildin daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Birçok cilt bakım yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri de özellikle yurt dışında yıllardır kullanılan ve sıklıkla tercih edilen oksijenli cilt bakım uygulamasıdır.

Vücudumuzda bulunan oksijen, zaman içerisinde azalma gösterebilmektedir. Özellikle de sigara kullanımı, aşırı stres ve yaşa bağlı olarak bu durum daha da artış gösterebilmektedir. Oksijenli cilt bakım uygulamasında hastaların cildinin en alt katmanına 1 barlık basınç ile oksijen enjekte edilmektedir. Cildin yenilenmesi ve tazelenmesi için önemli bir bakım olan oksijenli cilt bakımı atmosferdeki havadan elde edilmekte olan doğal oksijen ile cilde uygulanmaktadır. Tüm bunların yanı sıra oksijenli cilt bakımı sadece cildin daha sağlıklı ve taze bir görünüme kavuşması için değil, sivilce ve akne problemleri, varis ve kılcal damar sorunları, terleme problemleri ve yaşlılık lekeleri gibi diğer önemli sorunlar için de uygulanabilmektedir.

Kürler halinde uygulanan oksijenli cilt bakımı uygulamasının nasıl yapıldığı hakkında da kısaca bahsedecek olursak, öncelikle cildin temizlenmesi ve arındırılması gerekmektedir ve daha sonrasında ise cilt bakımı tamamlanarak, regülatör yardımı sayesinde cildin en alt katmanına oksijen verilir. Biraz önce de bahsettiğimiz gibi belirli bir basınçla verilen saf oksijen, ciltte kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak, yenilenmesine olanak sağlar. Son olarak cilt için uygun olan ürünler ile cilt nemlendirilerek ilk kür tamamlanmış olacaktır.

Kısacası oksijenli cilt bakımı sayesinde;

  • cilt hücreleri yenilenir,
  • cilt lekelenmeleri azalır,
  • cildin nem dengesi sağlanır,
  • sarkmış ve gevşemiş cilt sıkılaşır,
  • vücudumuz istenmeyen toksinlerden arındırılır.