Cilt Bakımları

Son zamanlarda güzelleşme ve özellikle de cerrahi müdahaleler olmadan kolay yöntemler ile gençleşme alanında birbirinden önemli gelişmeler ve teknolojik ilerlemeler meydana gelmektedir. Bahsettiğimiz bu yöntemler arasında bulunan ve son dönemlerin en trend uygulamalarından biri de oksijen terapidir.

İğnesiz bir uygulama olan ve sadece basınç ile gençleşme ve güzelleşmenizi sağlayan oksijen terapi uygulaması, kırışıklıklardan ve yaşa bağlı ya da aşırı mimik hareketlerine bağlı olarak meydana gelen çizgilerden kurtulmamızı sağlamaya yardımcı olmaktadır. Uygulamada cilt altına basınç ile verilen saf oksijen sayesinde, hem uygulana kremleri vitaminler ve mineraller daha hızlı bir şekilde emiliyor ve iletiliyor hem de ürünlerin etkisi normalden çok daha fazla etkili oluyor.

Oksijen terapi nasıl uygulanır?

Uygulamaya başlamadan öce işlemin yapılacağı bölge temizlenir ve daha sonrasında özel kremler sürülerek, oksijen terapi cihazının özel başlıkları ile hafif hafif basınç verilerek uygulamaya başlanır. Bu sayede hem cilde sürülen krem daha hızlı cilt altına nüfuz ediyor hem de cilde saf oksijen verilmiş oluyor. Cilt altına basınç ile iletilen saf oksijen hem kan akışının hızlanmasını sağlıyor hem de cilt altında bulunan yağların hızlı bir şekilde yakılmasına olanak sağlıyor.

Oksijen terapi sadece gençleşme, cilt pürüzsüzleştirme ve cildi daha canlı bir görünüme kavuşturmak dışında selülit tedavisinde de oldukça önemli rol oynamaktadır. Selülit tedavisi için gelen hastalar için de selülitlerin giderilmesinde etkili olan özel kremler sürülerek oksijen terapi uygulaması yapılmakta ve kısa sürede portakal kabuğu görünümlerinden kurtulması sağlanmaktadır.

Oksijen terapi seans süresi ne kadar?

Oksijen terapi uygulaması ile selülit tedavisinin seans sayısı kişiden kişiye göre değişmekle birlikte genellikle 10 seanstır. Seansların süresi ise yaklaşık 1,5 saat sürmekte ve seanslar haftada 2 kez uygulanmaktadır. unun dışında güvenilir bir uygulama olan oksijen terapinin herhangi bir yan etkisi olmadığından dolayı herkese güvenle uygulanabilmektedir.

Diğer Bakımlar