Bölgesel Zayıflama, Cilt Bakımları

Elektroterapi uygulaması ile kılcal damarlarda genişletme (vazodilatasyon) ve yağ yakımı (lipoliz) yapılmaktadır. Bu uygulama sırasında dokularda oluşan yüzeysel ısınma ile metabolizmada hızlanma, kan dolaşımında artış ve lenfatik dolaşım sağlanmaktadır. Bu sebeple elektroterapi uygulaması selülit, bölgesel yağlanma, elastikiyet kayıpları, ağrı ve fizik tedavilerde tercih edilen bir uygulamadır.

Elektroterapi uygulamasında kullanılan elektronların çeşitli başlıkları mevcuttur ve incelmesi istenilen bölgeye göre bu başlıklardan bir tanesi seçilir. İşleme ilk başta az miktarda elektro şok verilerek başlanır. Her bir başlık eş zamanlı olarak aynı oranda elektro şok aldığı için her bölgede aynı oranda incelme sağlanır. Bu uygulamaya başlamadan önce muhakkak hastanın yağ ölçümü yapılmalı ve vücut ölçümleri not alınmalıdır.

Çünkü, uzmanlar hastanın hangi bölgesinde yap birikmesi olduğunu, kaç seans gerektiğini ve seansların ne kadar sürmesi gerektiğine bu yağ ölçümü sonrasında karar vermektedir. Genellikle seanslar haftada 2 ile 3 sefer olacak şekilde toplamda 12 ile 15 seansa kadar devam etmektedir. Seansların süreleri ise yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Elektroterapi uygulaması bilhassa dolaşım bozukluğu gibi problemler için oldukça etkilidir ve hasta 4. veya 5 seansta uygulamanın etkisini görebilmektedir.

Elektroterapi Uygulamasının Etkili Olduğu Durumlar;

– Bölgesel yağlanmada yağ yakımında,

– Cilt sarkması bakımında,

– Vücutta meydana gelen aşırı yağlanmanın giderilmesinde,

– Vücüt şekillendirmede,

– Ödemlerin giderilmesi ve drenajda.

Yalnız elektroterapi uygulamasını tercih eden hastalarımız için önemli bir bilgi vermek gerekirse, bu uygulama herkes için uygundur diyemeyiz. Bu uygulamayı kalp pili takılı olan kişiler, epilepsi hastalığı olanlar, hamile olanlar, tansiyon hastası olanlar ve protez takılı olan hastalar tercih etmemelidir.

Diğer Bakımlar