Lazer Epilasyon

Her ne kadar kadınlar kadar olmasa da artık erkeklerde vücutlarındaki yada yüzlerindeki rahatsızlık duyduğu tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yöntemini tercih etmektedir. Lazer epilasyon yönteminin uygulama şekli kadınlarda da erkeklerde de aynıdır fakat erkeklerin kadınlardan daha farklı kıl köklerine sahip olması lazer epilasyonun erkeklerde daha etkili olmasını sağlamaktadır.

Çünkü, erkeklerin kıl kökleri kadınların kıl köklerine göre daha kalındır buda uygulamanın daha etkili olmasında oldukça önemli bir etkendir.

Kadınlara baktığımızda lazer epilasyonun uygulama alanı daha fazladır. Yani kadınlar tüm vücutları için lazer epilasyonu uygulamaktadır fakat erkeklere baktığımız zaman bu bölgelerin daha az olduğunu görmekteyiz. Erkekler lazer epilasyonu çoğunlukla göğüs bölgesindeki kıllardan kurtulmak için tercih etse de bunun yanı sıra sırt bölgesi, omuz, ense ve batıklar içinde en çok tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır.

Bu bölgelerde yer alan kıllardan genellikle rahatsızlık duydukları için kurtulmak isterken bunun yanı sıra estetik açıdan da kaş ortasındaki kıllardan, el ve ayaklardaki kıllardan ve sakal şeklinin daha estetik olması amacıyla yüz ve boyun bölgesindeki kıllardan da kurtulmak için lazer epilasyonu tercih etmektedirler.

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen erkeklerin bu uygulamaya başlamadan önce dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır bunları sıralayacak olursak şu şekilde bir tablo karşımız çıkacaktır;

  • Eğer bir erkek lazer epilasyon yaptırmak istiyorsa ve bu kişinin kılları çok uzun ise öncelikle bu kılları kısaltmalıdır.
  • Lazer epilasyon uygulamasından en az 15 gün öncesine kadar solaryuma girmemiş olmalı hatta o süre zarfında cildi çok fazla güneşe maruz kalmamış olmalıdır.
  • Kişinin epilasyon yaptıracağı alanın hijyen açısından şartlara uygun olması gerekmektedir.
  • Kişi lazer epilasyon yaptırmak istediği alanda tüy sarartma işlemi yaptırmamış olmalıdır.
  • Son 6 ay içerisinde kişinin mutlaka roaccutane kullanmamış olması gerekmektedir.

Erkekleri vücutlarında lazer epilasyonu en fazla sırt bölgesi, omuz bölgesi, göğüs bölgesi, bacak, koltuk altı, ense, boyun, sakal ve kulak için uygulatmak istemektedir diyebiliriz. Erkeklerde lazer epilasyon seansları ile 6 seans arasında değişiklik gösterebilmektedir. bu değişiklik kişinin kıl tipine bağlıdır. Kıl kökü ne kadar kalınsa sonuç o kadar erken alınmaktadır.

Kadınlar lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bazı noktalara dikkat etmelidir. Bu erkekler için de geçerlidir. Dikkat edilmesi gereken hususlar ise; lazer epilasyondan sonra asla o bölgede keseleme işleminin yapılmamasıdır sadece ılık bir su ile duş almalıdır. Uygulama sonrasında özellikle 3 gün boyunca olabildiğince güneşten kaçınılmalıdır ve kişinin seanslarını aksatmadan düzenli bir şekilde devam ettirmesi gerekmektedir.

Erkek Göğüs Lazer Epilasyon

Daha önceki yıllarda erkeklerin lazer epilasyona çok sıcak bakmadığını söylemek mümkün iken, artık son yıllarda bu durumun tam tersi olduğunu bırakın söylemek görmek oldukça mümkün. Erkekler artık en çok tercih edilen erkek göğüs bölgesi lazer uygulamasına evet diyor ve hem spor yaparken, hem de yazın çok daha rahat edip, daha az terleyip, görsel olarak daha güzel bir sonuca ulaşıyorlar. Tertemiz bir göğüs bölgesi artık erkeklerin vazgeçilmezi haline geliyor.

Göğüs bölgesinde bulunan kılları isterseniz tamamen yok edebilir ya da arzu ederseniz daha az seanslar ile seyreltebilirsiniz. Yani tamamen tüylerden arınmış bir cilt istemeyen erkekler için tüy seyreltmekte imkanlı hale gelecektir. Bu uygulama özellikle aşırı tüylenme sorunu yaşayan erkekler için ama aynı zamanda tüysüz de kalmamak isteyen erkekler için ideal olacaktır.

Özellikle erkekler için lazer uygulaması 18 yaşından sonra yapılmalıdır. Hormon baskıları çok daha fazla olan erkekler için bu dönemde alt bölgelerde yeniden kıllanmalar meydana gelebilir ve çıkış yapabilirler. Bu sebeple özellikle gelişim sonrasına lazer epilasyon bırakılmalı ve daha başarılı sonuçlar alınmalıdır.

Sizlerde artık Soprano ICE buz lazer teknolojisi le acı çekmeden, yanık derdi olmadan ya da yıllarca gidip gelmek zorunda kalmadan en etkili sonuçları almaya başlıyor olacaksınız. Erkekler göğüs kıllarını sorun etmekten kurtulacak ve lazer epilasyon erkek göğüs kulları için en başarılı sonuçları veriyor olacak olacak. Kliniğimizde buz lazer uygulaması yapılmakta ve acısız seanslar ile kısa sürede göğüs kıllarına çare bulunmaktadır.

Erkeklerde Sırt Bölgesi Lazer Epilasyon

Daha önceki yıllarda erkeklerin lazer uygulaması ile tüy sorunlarına çare bulması oldukça yadırganıyor olsa da, bugün modern görüşlü erkeklerin artması ve artık hem sağlık hem de temizlik açısından da erkeklerin bir numaralı isteği haline gelen lazer uygulamaları gerektiği ilgiyi görmeye başladı. Özellikle artık acısız yöntemler ile erkeklerin de kıllarından tamamen kurtulması imkanlı hale gelmişken, neden yararlanılmasın ki?

Erkekler genellikle sırt bölgesinde oluşan kıllardan oldukça rahatsız olurlar. Özellikle çok aşırı tüylenme sorunu yaşayan erkekler kendilerine olan özgüvenlerini bile yitirme ile karşı karşıya kalabilirler. Sırta başlayan, omuzlara doğru devam eden ve hatta kollara yayılan bu aşırı kıllar özellikle yaz aylarında erkeklerin istedikleri gömlek ve tişörtleri bile giymesine engel olmakta ve yazın plajlarda bile rahatsızlık yaşamasına neden olmaktadır. Dolayısı ile artık erkekler sırt bölgesi kıl sorunlarına Buz Lazer ile çözüm buluyor ve sürekli yaptırmak zorunda kaldıkları jilet, ya da ağda gibi ürünlerden kurtulmuş oluyorlar.

Erkek sırt bölgesi lazer epilasyon uygulamasında kullandığımız son teknik olan Soprano ICE cihazı ile artık ağrının tarih olduğu, seans sürelerinin kısaldığı ve çok daha hızlı sonuçların alındığı bir tedavi ile karşı karşıya kalacaksınız.

Erkek sırt bölgesi lazer uygulamasında ortalama olarak baz alınacak süre 6 ile 8 seans aralığı olacaktır. Sizler düzenli olarak devam ettiğiniz bu seanslarınız ile memnun olacağınız sonuçlara ulaşıyor olacaksınız. Buz lazer farkı ile artık soğutulmuş başlık sayesinde ağrı duymayacak ve Soprano ıce cihazı sayesinde de seanslar son teknoloji cihazlar ile daha kısa sürede sonuçlanıyor olacak. Dolayısı ile artık erkeklerde lazer epilasyon acıtır mı? Erkeklerde lazer epilasyon sonuç verir mi sorularına en büyük yanıtı bularak kliniklerimizde görüşmeye geliyor ve gerek tek seanslar satın alarak gerek seans paketlerimizden yararlanarak ekonomik erkek lazer imkânlarından yararlanmış oluyorlar.

Erkek Ütüleme Lazer Epilasyon

Erkek ütüleme lazer epilasyon sayesinde artık, sadece kadınlar değil erkeklerde korku duymadan çok kısa sürede ve acısız olarak lazer tekniği ile tüylerinden kurtulabiliyorlar. Erkeklerin kıl yapısı bayanlara göre daha kalın ve daha koyu renkli olduğu için acaba ne kadar verimli sonuç alırım ya da tamamen kıllarımdan kurtulur muyum? sorularını akıllara getiriyor. Buz lazer Soprano ICE cihazı ile artık bu mümkün hale geliyor ve erkek ütüleme lazer tekniği ile kısa sürede en başarılı sonuçlar alınmış oluyor.

Hijyenik kliniğimizde sizler için teknolojinin son harikası olan Buz lazer uygulaması sunuluyor olacak. Özellikle erkeklerin en çok tercih ettiği, erkek sırt bölgesi, erkek sakal üstü bölgesi, erkek göğüs kılları kısa sürede ütüleme tekniği ile daha geniş alanlara atışlar yapılacak ve artık tamamen acısız bir şekilde bölgeden bölgeye değişen seans süreleri ile erkeklerde lazerin başarısı elde ediliyor olacak.

Diğer Bakımlar