Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon

Her ne kadar kadınlar kadar olmasa da artık erkeklerde vücutlarındaki yada yüzlerindeki rahatsızlık duyduğu tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yöntemini tercih etmektedir. Lazer epilasyon yönteminin uygulama şekli kadınlarda da erkeklerde de aynıdır fakat erkeklerin kadınlardan daha farklı kıl köklerine sahip olması lazer epilasyonun erkeklerde daha etkili olmasını sağlamaktadır.

Çünkü, erkeklerin kıl kökleri kadınların kıl köklerine göre daha kalındır buda uygulamanın daha etkili olmasında oldukça önemli bir etkendir.

Kadınlara baktığımızda lazer epilasyonun uygulama alanı daha fazladır. Yani kadınlar tüm vücutları için lazer epilasyonu uygulamaktadır fakat erkeklere baktığımız zaman bu bölgelerin daha az olduğunu görmekteyiz. Erkekler lazer epilasyonu çoğunlukla göğüs bölgesindeki kıllardan kurtulmak için tercih etse de bunun yanı sıra sırt bölgesi, omuz, ense ve batıklar içinde en çok tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır.

Bu bölgelerde yer alan kıllardan genellikle rahatsızlık duydukları için kurtulmak isterken bunun yanı sıra estetik açıdan da kaş ortasındaki kıllardan, el ve ayaklardaki kıllardan ve sakal şeklinin daha estetik olması amacıyla yüz ve boyun bölgesindeki kıllardan da kurtulmak için lazer epilasyonu tercih etmektedirler.

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen erkeklerin bu uygulamaya başlamadan önce dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır bunları sıralayacak olursak şu şekilde bir tablo karşımız çıkacaktır;

– Eğer bir erkek lazer epilasyon yaptırmak istiyorsa ve bu kişinin kılları çok uzun ise öncelikle bu kılları kısaltmalıdır.

– Lazer epilasyon uygulamasından en az 15 gün öncesine kadar solaryuma girmemiş olmalı hatta o süre zarfında cildi çok fazla güneşe maruz kalmamış olmalıdır.

– Kişinin epilasyon yaptıracağı alanın hijyen açısından şartlara uygun olması gerekmektedir.

– Kişi lazer epilasyon yaptırmak istediği alanda tüy sarartma işlemi yaptırmamış olmalıdır.

– Son 6 ay içerisinde kişinin mutlaka roaccutane kullanmamış olması gerekmektedir.

Erkekleri vücutlarında lazer epilasyonu en fazla sırt bölgesi, omuz bölgesi, göğüs bölgesi, bacak, koltuk altı, ense, boyun, sakal ve kulak için uygulatmak istemektedir diyebiliriz. Erkeklerde lazer epilasyon seansları ile 6 seans arasında değişiklik gösterebilmektedir. bu değişiklik kişinin kıl tipine bağlıdır. Kıl kökü ne kadar kalınsa sonuç o kadar erken alınmaktadır.

Kadınlar lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bazı noktalara dikkat etmelidir. Bu erkekler için de geçerlidir. Dikkat edilmesi gereken hususlar ise; lazer epilasyondan sonra asla o bölgede keseleme işleminin yapılmamasıdır sadece ılık bir su ile duş almalıdır. Uygulama sonrasında özellikle 3 gün boyunca olabildiğince güneşten kaçınılmalıdır ve kişinin seanslarını aksatmadan düzenli bir şekilde devam ettirmesi gerekmektedir.

Diğer Bakımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir