Erkek Lazer Epilasyon

Bayanlar kadar olmasa da artık günümüzde erkekler de aşırı tüylerinden rahatsız oldukları için lazer epilasyon yöntemini tercih etmektedir. Uygulama yöntemi açısından bayanlarla aynı şekilde olup hiçbir farklı yöntem olmamaktadır. Aralarındaki tek fark kıl köklerinden kaynaklı olan bir farktır. Erkeklerin kıl kökleri bayanlara göre daha kalın olduğu için lazer epilasyon erkeklerde bayanlara göre daha etkili olmaktadır.

Bayanlar tüm vücutlarına epilasyon işlemini uygularken erkeklerde bu uygulama alanı biraz daha azdır. Erkeklerin en fazla epilasyon uygulattıkları bölgeler arasında göğüs en ilk sırada gelmektedir sonra sırt, omuz, ense ve batıklar erkeklerin en fazla lazer epilasyon uyguladıkları yerlerdir. Rahatsız oldukları bu bölgedeki kılların dışında bir de estetik açıdan tercih ettikleri bölgeler de vardır örneğin kaş ortası, el ve ayaklardaki aşırı kıllı olan bölgeler ve sakal şeklini daha estetik olması açısından düzeltmek amacıyla tercih etmektedirler.

Erkeklerin lazer epilasyona başlamadan önce dikkat etmesi gereken bazı maddeler vardır bunları şöyle sıralayabiliriz.
– Epilasyon seansına girmeden önce eğer kıllar çok uzun ise bu uzamış kılları kısaltmalıdır.
– En az iki hafta öncesine kadar solaryuma girmemiş olmalıdır hatta bu süre içerisinde çok fazla güneşe maruz kalmamış olmalıdır.
– Epilasyon yapılacak alan hijyen açısından uygun olmalıdır.
– Eğer epilasyon yapılacak ise o alanda tüy sarartma işlemi yapılmamış olmalıdır.
– Altı ay içerisinde roaccutane kullanmamış olmalıdır.

Erkeklerde lazer epilasyon uygulanabilen yerler sırt bölgesi,omuz, göğüs, bacak, koltuk altı, ense, boyun, sakal ve kulak bölgeleridir. Erkekler lazer epilasyonu ortalama 4 ile 6 seans uygulamaktadırlar bu seans sayısı kıl tiplerine göre değişmektedir.

Bayanlar gibi erkeklerde lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bazı şeylere dikkat etmelidir örneğin eğer cildi hassa ise lazer sonrasında hafif ve geçici kızarıklıklar olabilir, Lazer epilasyon uygulamasından sonra kesinlikle keseleme gibi bir işlem yapılmamalıdır ama ılık bir duş alınabilinir, ilk üç gün fazla güneşe çıkılmamalıdır ve seanslar düzenli olmalıdır.