Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon yapılırken en korkulan durumlardan biri de ya lazer epilasyon başarısız olursa? Ya kıllarım yeniden çıkar ya da hiçbir başarı sağlanamazsa oluyor. Aslında her durumda lazer epilasyon yüzde yüz başarılı sonuçlar verecektir elbette diyemeyiz. Bazı durumlar var ki lazer epilasyon maalesef olumlu yanıt veremiyor ve bu dönemlerde lazer epilasyon yapılması önerilmiyor.

Lazer epilasyonun başarısız olduğu durumlardan biri de kişinin yaşadığı hormon bozukluğu oluyor. Herhangi bir nedenden dolayı hormon takviyesi alan ya da hali hazırda hormon bozukluğu yaşayanlar için maalesef lazer epilasyon sonuç vermiyor olacak.  Son teknoloji olan Buz Lazer Soprano ICE cihazı bile bu konuda yetersiz kalabiliyor. Bu sebeple bizler lazer epilasyon yaptırmak isteyen herkese ilk olarak hormon rahatsızlıkları olup olmadığını özellikle Tiroit hastalığının var olup olmadığını sorarak lazer epilasyon etkisi hakkında bilgi sunmaya devam ediyoruz.

Sizlerde eğer hormonsal bozukluğunuzun olup olmadığını bilmiyorsanız gerekli testleri yaparak bilgi alabilirsiniz. Özellikle daha önce yaşadığınız hormon bozukluğu rahatsızlıkları ve tiroit rahatsızlığınız varsa bu konuda mutlaka doktorunuza danışmalı ve sağlığınızın normal seyrine dönüp dönmediğini öğrenmelisiniz.

Diğer Bakımlar