Lazer Epilasyon

Tüylerinden kurtulmak isteyen bayan ve erkeklerin aklına ilk gelen sorulardan biri acaba lazer epilasyon kalıcı mıdır? sorusu oluyor. Hem zaman hem para hem de sağlığınızı ortaya koyacağınız lazerler hakkında elbette daha fazla bilgi almak ve garanti alarak kalıcı olup olmadığını bilip evet demek herkes için önem arz edecektir. Hem yaz ayında hem de kış ayında büyük sorun haline gelen tüylerden kurtulma yollarından biri olan lazer epilasyon elbette kalıcıdır ama bu nerede yaptırdığınız, hangi teknoloji ile yaptırdığınız ile oldukça doğru orantılı sonuçlar verecektir.

Lazer epilasyon kalıcı mıdır? Derseniz artık Buz Lazer uygulaması ile bunun mümkün olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Son sistem olan Soprano ICE cihazı ile sunulan Buz Lazer teknolojisi hem acıyı yok ediyor hem de kılların köklerine ulaşarak onların kesin çözümlerine ulaşarak yok olmasını sağlıyor.

Buz Lazer kaç seanstan oluşacaktır?

Lazer epilasyon ile tüylerinden kurtulmak isteyen kişiler, bölgelerine göre 6 ile 8 seans arasında sonuç almış oluyorlar. Özellikle bu seanslar sonucunda başarı oranları yüzde 80 hatta yüzde 90 oranlarında görünmeye başlanıyor olacak.

Sizlerde doğru lazer teknoloji ile tercih yaptığınızda ve dikkat etmeniz gereken ayrıntıları göz önüne aldığınızda lazer epilasyonun ne kadar etkili olduğunu ve tüyler yok olduktan sonra ne kadar kalıcı olduğunu da görebileceksiniz.

Lazer epilasyon öncesi ve sırasında dikkat edilecekler?

Ergenlik döneminden önce lazer epilasyon önerilmemektedir. Hormonlar baskın olarak çalışmaya devam ettiği için yeni kıllar çıkabilir ve bu da tedaviyi başarısız gösterebilir. Kişi gelişimini tamamladıktan sonra Buz lazer teknolojisi ile tedavi sürecine başlayabilir.

Lazer epilasyonun kalıcı ve etkili olması için sizlere verilen seans aralıklarına uymanız ve erteleme yapmamanız önem arz edecektir.

Hormon bozuklukları rahatsızlıkları olanlar için lazer epilasyonlar istenilen sonucu vermeyebilir. Özellikle gerekli hormon tedavileri sonrası lazer epilasyon için uygulama satın almaları daha doğru olacaktır.

Lazer Epilasyon sonrası kıllar yeniden çıkar mı?

Lazer tedavisinin tamamen bitmesi sonucunda araya giren zaman diliminde kişinin hormonsal bozukluklarının çıkması, hamilelik gibi süreçler ya da kullanılan ilaçlar yeniden tüylerin çıkmasına neden olabilir. Ayva tüyü olarak tabir edilen bu tüylenmeler için bir iki seanslık yeni paketler yeterli olacak ve tüyler son buluyor olacak. Bu tüylenmeler lazer epilasyonun başarısız olduğunu asla göstermez. Zaman içinde geçirmiş olduğunuz rahatsızlıklar ve hormonsal değişimler engellenemez kıl çıkışlarını ortaya çıkaracaktır. Bu gibi durumlar zaten nadir olarak yaşanmakta ve yine lazer epilasyon ile sonuç alınabilmektedir

Lazer epilasyon öncesi kıllarınız için ağda ya da cımbız ile çekme aşamaları yapmayınız. Yapılacak buz lazer tekniği uygulaması için sizlerin kıl köklerinize ulaşım sağlanalıdır.

Diğer Bakımlar