Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon özellikle kadınların en çok talep gösterdiği ve tüylerden tamamen kurtulmanın yolu olarak sizlere sunuluyor ama peki hamile kadınlarda bu durum nasıl ilerliyor olacak? gebelikte lazer epilasyon yapılır mı? Sorusu özellikle seanslarına devam edip hamile olduğunu öğrenen bayanlarda ya da, hamilelik sürecindekıllarından kurtulmak isteyen bayanlarda en çok merak edilen sorulardan biri oluyor.

Hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı? diye bakıldığında uzmanların önermediğini görmekteyiz. Gebe olduğunuzu anladığınız anda kliniğiniz ile görüşüp seanslarınıza ara vermeniz gerekmektedir. Unutmayın ki bebeğinizin sağlığı her şeyden daha önce gelecektir ve en ufak bir yüzdelik ihtimal bile göz önüne alınıp lazer seanslarına başlanmamalıdır. Gerek eski lazer teknikleri, gerek Buz lazer uygulaması olsun fark etmeden hamilelerde lazer epilasyon önerilmiyor. Bu konuda doktorunuzdan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Emziren anneler lazer epilasyon yaptırabilir mi?

Doğum sonrası lazer uygulaması için annenin emzirip emzirmediği çok önemlidir. 6. Aydan sonra doktorunuz kontrolünde ve doktorunuzun onayı ile buz lazer uygulaması için seanslarınıza başlayabilirsiniz. Seanslarınıza başlayabilmek için mutlaka ama mutlaka doktorunuzdan ONAY almayı unutmayınız.

Kısaca hamilelikte buz Lazer uygulaması önerilmez ama emzirme sırasında ise belli bir dönem sonrası doktor onayı ile başlayabilirsiniz.

Gebelik sürecinde lazer epilasyon yapılır mı?

Bu soru özellikle hamile kalmayı düşünen bayanlardan ve hali hazırda gebe olan bayanlardan gelen soruların başında geliyor. Sizler için son teknoloji olarak sunduğumuz Buz Lazer teknolojisi dahil maalesef gebelik döneminde lazer epilasyon yapılamıyor.

Hamilelik öncesi başlanılan lazer epilasyon durumlarında ise, kişi hamile olduğunu öğrendiği an durdurmalı ve sonrasında devam edilmelidir. Doğum sonrasında yani emzirme dönemi devam ediyorsa lazer epilasyon içinde yine doktorunuzdan onay almalı ve onay verilmesi durumunda seanslarınıza devam etmelisiniz.

Gebelik döneminde lazer epilasyon yapıyoruz ya da bir zararı yok diyen bilinçsiz adreslerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu dönem sizin kesinlikle lazer epilasyondan uzak durmanız gereken bir dönemdir.

Kısaca tekrar toparlamak gerekirse hamilelikte lazer tedavisi yapılır mı? Ya da lazer seanslarınıza devam edilir mi yanıtı kesinlikle hayır olacaktır. Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz an hemen klinik ile görüşünüz ve seanslarınızı durdurunuz.

Diğer Bakımlar